Pobeda Mančestera u Južnoj Africi (VIDEO)

Engleski vicešampion savladao u Durbanu južnoafrički tim Ama Zulu 1:0 golom Makede u 21. minutu

• 0

AmaZulu - Manchester United footyroom.com by footyroom

Engleski fudbalski vicešampion Mančester junajted pobedom je krenuo u pripremne utakmice za sledeću sezonu. „Crveni đavoli“ su pobedili južnoafrički Ama Zulu u Durbanu, na stadionu na kom su igrani mečevi Svetskog prvenstva pre dve godine, prvog mundijala na Crnom kontinentu.

Strelac jedinog gola bio je Italijan Federiko Makeda u 21. minutu. Na dan kada je za njega zvaničnu ponudu poslao engleski drugoligaš Votford, čiji je novi trener njegov zemljak Đanfranko Zola, Makeda je rutinski savladao golmana domaćeg tima kada je izbio oči u oči s njim malo iskosa.

Mančester je počeo sa Skolsom, Berbatovim, Ernandezom, Makedom, Kerikom i Ferdinandom u timu. Kasnije su ušli novajlija Kagava, Valensija, Anderson i neki malo poznati igrači koje je trener Aleks Ferguson poveo na turneju.