≫

Kraj za Partizan: Rijeka sa tri penala zakazala hrvatsko polufinale (VIDEO)

U drugom polufinalu sastaju se Crvena zvezda i OFK Beograd

• 18

Igrači Partizana nisu uspeli da se plasiraju u polufinale Turnira prijateljstva zbog teškog poraza od Rijeke - 1:4.

Hrvatska ekipa je povela već u desetom minutu golom Lozića sa penala, a na isti način je duplirala prednost u 36. minutu - s tim što je sa bele tačke ovaj put bio precizan Baltić.

Crno-beli su potom dovedeni u nokdaun, jer je svega tri minuta trebalo da Rijeka dođe do 3:0 pogotkom Listara, da bi u finišu poluvremena Jovković uspeo da smanji na 3:1.

Konačan rezultat postavio je u 45. minutu Biškupović, i to ponovo sa penala.

Partizan: 1 Stepanović, 2 Radmanovac, 3 Ćirković, 4 Lončar, 5 Balaž, 6 Pavlović, 7 Stanojlović, 8 Novaković, 10 Pavlović, 11 Vujanović, 18 Jovković.

Klupa: 9 Jakšić, 13 Mikić, 14 Momčilović, 15 Djurković, 16 Tejić, 17 Kašiković, 19 Gajić.

Rijeka: 1 Šušak, 5 Najhart, 6 Rupčić, 7 Biškupović, 8 Zrilić, 10 Lozić, 13 Baltić, 14 Putnik, 15 Listar, 16 Liber, 18 Legović.

Klupa: 22 Vlahović, 2 Krnjatić, 3 Semčar, 4 Milinović, 9 Omerović, 11 Čandrlić, 17 Švorinić.

Rijeka će igrati protiv Osijeka u polufinalu, koji je pobedio Vardar 1:0.

Heroj Osiječana bio je Toni Vinogradac koji je postigao pobedonosni pogodak u 54. minutu.

Osijek je znao pre početka svoje utakmice da može da završi kao prvi u grupi samo u slučaju pobede i ako Vojvodina ne pobedi Sarajevo u drugoj utakmici D grupe. A, u tom meču Novosadjani su poveli golom Šavije u 44. minutu, ali je Sarajevo izjednačilo samo 2 minuta kasnije preko Nargalića. Upravo je Nargalić doneo trijumf Sarajevu svojim drugim golom u 52. minutu.

Osijek i Sarajevo su završili poravnati na čelu D grupe sa po 6 osvojenih bodova, ali je Osijek osvojio prvo mesto i kartu za polufinale zbog boljeg međusobnog skora.

U drugom polufinalu sastaju se Crvena zvezda i OFK Beograd.