Moćni Saul "izbušio" Donarumu: Het-trik igrača Atletika odveo Špance u finale (VIDEO)

Veče za pamćenje veznog igrača "furije"

• 0

Mlada fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Poljskoj, a tamo je odveo fenomenalni Saul Nigez.

Fudbaler Atletiko Madrida zablistao je u polufinalnom duelu protiv Italije, het-trikom režirao pobedu 3:1 i zakazao meč za trofej protiv Nemaca.

Mladi "panceri" su ranije, posle dramatičnih 2:2, na penale eliminisali Engleze.

Saul je u 53. minutu "načeo" najboljeg mladog golmana sveta Donarumu preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora, i to je bila najava njegove blistave partije.

Nedugo potom, Italijani su ostali bez Galjardinija (dva žuta), ali su uprkos brojčanom deficitu uspeli da izjednače preko najboljeg igrača Bernaedeskija, uz mnogo sreće, pošto se lopta od defanzivca Španaca odbila i prevarila golmana "furije" pre nego što je odsela u mreži.

Međutim, ovo je bilo veče Saula Nigeza, koji je slao snajsperske "hice" ka Donarumi.

Samo tri minuta posle gola "azura", "sevnula" je levica fudbalera Atletika, golman Milana stigao je samo pogledom da isprati kako "đule" zateže mrežu. Intervencijom je samo ulepšao najlepši trenutak na Evropskom prvenstvu.

Tačku na ovaj meč stavio je ponovo Saul, svojim petim golom na tri duela...