Nerešeno sa Slovačkom, sledi Arena

U meču koji ništa nije značio Srbija posle opuštanja u drugom poluvremenu osvojila bod. Prva rival u drugoj fazi Nemačka u subotu...

• 0

Srpski rukometaši su u poslednjem meču Grupe A na Evropskom prvenstvu remizirali sa Slovačkom 21:21 (13:6) u meču bez rezultatskog značaja i maksimalni broj bodova prenosi u drugu fazu koju će igrati u beogradskoj Areni.

Tamo će, pred 20.000 navijača igrati protiv Nemačke (u subotu, 20,15), Švedske i Makedonije. Srbija bi teoretski mogla u polufinale da prođe sa tri osvojena boda. Osim naše selekcije, Nemci takođe prenose 4 boda, Poljaci 2, Makedonci i Šveđani po 1, samo je Danska bez bodova.

U četvrtak uveče, u nešto slabije popunjenom Puoniru u odnosu na susret sa Dancima selektor Veselin Vuković je prema najavi izmešao karte, što je u jednom trenutku donelo sjajan rezultat, na kraju je ipak ostala opomena, kakva takva.

Slovaci su slabiji rival od Srbije i to je bilo evidentno tokom prvih 30 minuta. Sa rezervnim golmanom Marjancem (na pravi način zamenio Darka Stanića), koji je tokom prvog dela odbranio čak tri sedmerca Srbija je ponovo bila impresivna u odbrani. Prisutni bi rekli, repriza mečeva Poljske i Danske.

Slovaci su do 4:4 parirali, zatim upali u srpski ritam, koji je poslednjih petnaestak minuta podsećao na danski od pre nekoliko godina.

Problem je nastao u drugom poluvremenu. Da li zbog nedostatka samopouzdanja, Kostadinović, Stanković i drugi na parketu su imali ozbiljnih problema sa ugrožavanjem Slovaka Štohla na golu rivala, a protivnik je polako i sigurno iz minuta u minut topio prednost "orlova" koja je na poluvremenu iznosila 7 golova razlike.

Ušlo se u neizvesnu završnicu, koju je Veselin Vuković možda potajno i priželjkivao, kako bi isprobao kombinacije za "ne daj bože" situacije u Areni, ali ona nije bila potpuno uspešna za Ilića i drugove.

U odlučujućem napadu, nije se stiglo da gola, Momir Ilić je mogao samo po isteku vremena da uputi šut iz slobodnog bacanja, nije bio precizan.

U Srbiji je Rajko Prodanović postigao 5 golova bez promašaja iz igre, a Dalibor Čutura 3. Najbolji akter bio je ipak Dragan Marjanac sa11 odbrana.

Slovački golman Štohl je imao 18 odbrana.

Ono što je  važnije od svega, na parketu protiv Slovaka igrao je Rastko Stojković, za subotu će najverovatnije da bude spreman i Nenad Vučković, što je samo po sebi prvi plus za Srbiju pred tri meča u Areni.

Srbija: Stanić, Marjanac (11 odbrana), Šešum 1, Vujin, Nikčević, Manojlović 1, Toskić 1, Ilić 4, Marković 2, Prodanović 5, Stojković 2, Kostadinović 1, Beljanski, Čutura 3, Stanković 1.

Slovačka: Putera, Štohl (18 odbrana), Kovacin, Rabek, Kukučka 4, Tarhai, Dudaš, Hruščak, Valo 3, Kopčo 2, Petro, Mikeci 1, Duris 4, Urban 4, Stranovski, Antl 3.

Sedmerci: Srbija 4/3 , Slovačka 6/3.

Isključenja: Srbija 10, Slovačka 6 minuta.

A GRUPA (Pionir, Beograd)

Rezultati poslednjeg kola: Poljska – Danska 27:26 (10:14), Srbija – Slovačka 21:21 (13:6).

Tabela

Srbija 3 2 1 0 67:4615

Poljska 3 2 0 1 86:72 4

Danska 3 1 0 2 78:76 2

Slovačka 3 0 1 2 70:92 1

B GRUPA (Niš)

Rezultati poslednjeg kola: Nemačka – Švedska 29:24 (20:15), Češka – Makedonija 21:27 (12:12).