Valensija ubedljiva protiv Levantea

U poslednjoj utakmici osmine finala španskog fudbalskog kupa pet golova (4:1) i 11 žutih kartona na „Mestaji”

• 0

Valensija je kod kuće stekla veliku zalihu za revanš osmine finala španskog fudbalskog kupa protiv Levantea. Pobedila je s 4:1 (3:1), a više od golova bilo je žutih kartona. Domaćin ih je zaradio pet, a gost šest.

Valensija je povela u 24. minutu preko Žonasa, a njenu prednost je udvostručio Soldado u 31. Levante je smanjio golom Konea u 37. minutu, a do poluvremena precizan je bio i Pjati u 45. U poslednjem minutu meča gol je postigao Kosta.

Revanš je 26. januara. Dan ranije sastaju se Barselona i Real (prvi meč 2:1) i Majorka i Atletik (0:2), a prvu uzvratnu utakmicu igraju trećeligaš Mirandes i Espanjol (2:3).