LIGA ŠAMPIONA: Ninkovićev Dinamo prošao, Krasa ide u Ligu Evrope! (VIDEO)

Kluž, Seltik, Dinamo Kijev i Lil takođe su obezbedili mesta u najelitnijem evropskom takmičenju, a žreb je na programu u četvrtak od 18 sati u Monaku

• 1

Svoja mesta u grupnoj fazi Lige šampiona nakon revanš mečeva obezbedili su Spartak Moskva, Kluž, Seltik i Dinamo Kijev i Lil.

U najelitnijem takmičenju ćemo gledati Miloša Ninkovića. U remiju Fenerbahčea sa moskovskim Spartakom (1:1) srpski fudbaler Miloš Krasić doživeo je povredu zbog koje nije mogao da nastavi meč. Posle oštrog starta De Zejva, Krasa se sa bolnom grimasom uhvatio za zadnju ložu i morao je da napusti teren. Golove su postigli Ari u šestom minutu za Moskovljane, odnosno Sou  69. za Turke.

Rumunski Kluž je pred svojom publikom slavio rezultatom 1:0 golom Kapetanosa u 20. minutu, a možda bi sve bilo drugačije da Frei nije promašio penal za Bazel u 43.minutu.

Seltik je u Glazgovu završio posao protiv Helsingborga. Golovima Hupera u 30. i Vanjame u 88. minutu potvrdio novo učešće škotskog kluba u najboljoj evropskoj ligi.

Dinamo iz Kijeva je u LŠ prvi put od sezone 2009/2010. Mehengladbahu nije bila dovoljna pobeda od 2:1 u Kijevu, u kojoj golova nije bilo u prvom poluvremenu. U 70. minutu je Kačerdi postigao autogol za vođstvo Nemaca, a osam minuta kasnije je povisio Arango. Ideje je u 88. minutu smanjio vođstvo Mehengladbaha, koji svoje evropsko takmičenje nastavlja u Ligi Evrope.

Lil je posle produžetaka savladao Kopenhagen. Posle 90 minuta bilo je 1:0 za domaće pogotkom Dinja u 43. minutu, a Francuzi će slaviti Mela, koji je u 105. minutu postigao pobedonosni gol i poslao Dance u Ligu Evrope.

Žreb za grupnu fazu takmičenja LŠ na programu je u četvrtak od 18 sati u "Grimaldi formumu" Monaku (TV Arena).