• 0

POČELA BITKA ZA BRAZIL: Bosna ubedljiva, Hrvatima Jelavić doneo minimalac

Osim naših zapadnih komšija, pobedu u 1. kolu kvalifikacija ostvarili su i fudbaleri Belgije, koji su u Velsu golovima Kompanija i Vertongen slavili sa 2:0

• 0

Borba za 13 evropskih kvalifikantskih mesta za Svetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine najzad je krenula.

Kvalifikacije su počele utakmicom u Moskvi između Rusije i Severne Irske, na stadionu Lokomotive, gde su domaći pobedili sa 2:0.

Završila se i prva utakmica u našoj grupi. Hrvati pobedili Makedoniju sa 1:0 golom rezerviste Nikice Jelavića. Jelavić je potvrdio sjajnu golgetersku formu. Zamenio je Eduarda u 62. minutu i postigao gol nakon samo sedam minuta. Makedonci su pokazali da znaju da igraju fudbal i da će biti tvrd orah za sve. Kući se srećni i zadovoljni iz Velsa vraćaju i Belgijanci. Oni su sa sigurnih 2:0 pobedili domaćine koji već u utorak u Novom Sadu igraju protiv Srbije.

Bosna i Hercegovina ostvarila je najubedljiviju pobedu u istoriji u kvalifikacijama za SP. Četiri gola u prvom i četiri u drugom doneli su "ljiljanima" sjajnu pobedu nad Lihtenštajnom u Vaduzu. Het trik su postigli Džeko i Ibišević, dok je dva upisao Zvjezdan Misimović.

Veliki preokret dogodio se u Kazahstanu gde su domaći fudbaleri vodili do 89. minuta. Onda su za dva minuta Irci  dali dva gola (jedan sa penala) i odneli tri boda.