EP U VESLANJU: Srebro i tri bronze za Srbiju!

Iva Obradović u skifu osvojila srebro, dok su bronze pripale četvercu bez kormilara, lakom četvercu i dvojcu

• 0

Srpski veslači osvojili su četiri medalje, srebro i tri bronze  na Evropskom prvenstvu u Varezeu.

Poslednji takmičar Srbije na EP, Iva Obradović u skifu, napravila je najbolji rezultat i okitila se srebrom. Relativno rezervisana u prvih 500 metara, Iva je, kako je trka odmicala, dodavala gas i u finišu uspela da prestigne Estonku Kaisu Pajusalu i domogne se drugog mesta u vremenu 7 minuta, 39 sekundi i 87 stotinki. Pobedila je Litvanka Donata Vištartajte sa 7:36,26, dok je bronzu uzela Estonka Pajusalu sa vremenom 7:41,81.

Prvi nas je tokom dana obradovao četverac bez kormilara u sastavu Miloš Vasić, Radoje Đerić, Miljan Vuković i Goran Jagar,  osvojanjem bronze u vremenu 5:58,72. Srpski četverac praktično tokom cele trke držao je treću poziciju, na kojoj je na kraju i završio. Prvo mesto i zlatnu medalju osvojila je Grčka u vremenu 5:56,03, dok je srebro pripalo četvercu Rumunije rezultatom 5:57,37.

Bronzom se okitio i dvojac Nenad Stojić-Nikola Beđig, sa vremanom 6:31,50. Oni su došli do odličja sjajnim finišem, posle većeg dela trke provedenog na petom mestu. Zlato je pripalo Holanđanima (6:28,00), a srebro Špancima (6:29,17).

Sjajni u poslednjih 500 metara bili su i članovi srpskog lakog četverca Nikola Selaković, Miloš Stanojević, Nenad Babović i Miloš Tomić, koji su uspeli da prestignu Poljake i domognu se trećeg mesta sa vremenom 6:05,46. Zlato je pripalo Italiji (6:00,92), a srebro Velikoj Britaniji (6:01,74).

U finalu dubl skula srpska posada u sastavu Marko Marjanović i Aleksandar Filipović osvojila je peto mesto sa vremenom 6:19,26. Zlato je pripalo ekipi Hrvatske rezultatom 6:14,25, srebro je osvojila Italija (6:15,17), a bronzu Norveška (6:17,78).