• 0

LIGA EVROPE, GRUPE A-F: Vatromet u Bernu, Napoli, Atletiko i Bordo ubedljivi (VIDEO)

Pregršt golova u uvodnim mečevima u Ligi Evrope, poput Lige šampiona klubovi sa Istoka ponovo na visini zadatka

• 0

Posle Lige šampioma, krenula je Liga Evrope. Mečevi u grupama od A do F, koji su počeli od 19.00, doneli su mnogo golova, a najuzbudljivije bilo je u Bernu, gde su domaći Jang bojs i Liverpul odigrali spektakularan meč sa puno preokreta.

Švajcarci su sami sebi dali gol već u 4. minutu, izjednačili, ponovo jurili minus, preokrenuli, a na kraju poraženi 3:5 protiv engleskog velikana koji je nastupio praktično u rezervnom sastavu.

U istoj A grupi Anži je remizirao sa Udinezeom, pošto je poveo autogolom golmana Padelija na centaršut Traorea, a Italijane spasao je Di Natale u 90. minutu.

Klubovi sa istoka Evrope ponovo su impresionirali, slično kao u jučerašnjim mečevima u Ligi šampiona. Viktorija Plzen savladala je portugalsku Akademiku, Dnjepr je bio bolji od PSV-a , dok je Steaua odolela u Štutgartu, za koji nije nastupio Zdravko Kuzmanović.

Madridski Atletiko odlučno je krenuo u odbranu trofeja, iako u sastavu nije bilo fenomenalnog Kolumbijca Radamela Falkaoa. Hapoel iz Tel Aviva bio je tek lako predjelo za “jorgandžije”, koji su do poluvremena stekli dva gola prednosti, a na kraju slavili 3:0.

Napoli, iako u oslabljenom sastavu lako je izašao na kraj sa švedskim AIK-om uz het-trik Vargasa i gol Džemailija.

Bordo je fatalan za Srbe, posle eliminacije Crvene zvezde u kvalifikacijama, Žirondinci su izrešetali Bojana Jorgačevića na golu Briža, a posebno je zanimljivo da je Jorgačevićev saigrač Engels, samo minut posle ulaska u igru, na startu drugog poluvremena, zatresao sopstvenu mrežu.

AEL iz Limasola, koji je u kvalifikacijama za Ligu šampiona bio fatalan za Partizan, remizirao je sa Borusijom Menhengladbah u meču bez golova.

Fenerbahče je propustio odličnu priliku da slavi protiv Marseja, Turci su imali 2:0 do 83. minuta, ali meč je na kraju završen 2:2.