• 0

SERIJA A: Fiorentina pala na "Meaci" (VIDEO)

Partizanov rival u Ligi Evrope pružio je dobru partiju u pobedi u derbi meču šestog kola Serije A: Inter - Fiorentina 2:1

• 0

Šesto kolo italijanske Serije A kompletirano je pobedom, prvom kod kuće, milanskog Intera nad Fiorentinom 2:1 na "Đuzepe Meaci".

Za ekipu iz Firence ceo meč je odigrao srpski reprezentativac Nenad Tomović, dok je Adem Ljajić odigrao poluvreme. Stevan Jovetić je bio standardan u napadu, a Stefan Savić nije ulazio u igru.

Milanska ekipa pružila je mnogo bolju partiju u odnosu na onu prikazanu protiv Sijene. Iskusni Dijego Milito bio je precizan s penala u 17. minutu, a vođstvo "nero-azura" povisio je Antonio Kasano u 34. minutu.

"Ljubičasti" pretendenti na titulu nisu posustajali, pa su do kraja prvog poluvremena uspeli da smanje prednost domaćina u 40. minutu, a strelac je Romulo.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat.

Možda bi Fiorentina uspela da preokrene da nije u 63. minutu ostala sa deset igrača na terenu, kada je Gonzalo Rodrigez isključen iz igre zbog drugog žutog kartona.

Rezultate šestog kola Serije A možete da vidite OVDE.