Košarkaši Zvezde izgubili od Galate

Igor Rakočević i društvo odigrali dobro prvo poluvreme prijateljske utakmice u kojoj je bilo svega i svačega, pa i tehničkih grešaka. Gosti iz Istanbula slavili 80:70

• 0

I pored dobre partije u prvih 20 minuta, košarkaši Crvene zvezde su prijateljski duel sa istanbulskim Galatasarajem završili porazom 70:80 (20:16, 22:20, 14:25, 14:19).

Utakmica protiv Galatasaraja bila je odlična prilika da trener Vukoičić isproba razne taktičke varijante, u takmičarski ritam vrati Eltona Brauna, koji je čitave sedmice odsustvovao zbog porodičnih obaveza, ali i da u sistem postepeno uvede novajliju Majkla Skota. S obzirom da je u prijateljskom meču u Kumanovu dobio nezgodan udarac po licu i da ima podliv ispod oka, Demarkus Nelson nije bio u sastavu.

Zvezda je kontrolisala igru i rezultat tokom prvih 20 minuta. Posle realizovanih penala Brauna početkom treće deonice "crveno-beli" su stekli najveće vođstvo (44:36). Međutim, tada je došlo do pada u igri Zvezde što je Galatasaraj iskoristio i napravio seriju 15:2. Trojkom Branka Lazić Zvezda je stigla do izjednačenja (53:53), ali slabiji skok i čak devet promašenih slobodnih bacanja u drugom poluvremenu udaljili su "crveno-bele" od trijumfa.

Duel sedmog kola ABA lige sa Solnokom na programu je u subotu sa početkom u 19 sati.

Crvena zvezda DIVA – Galatasaraj 70:80 (20:16, 22:20, 14:25, 14:19)

Crvena zvezda DIVA: Cvetković 2, Braun 5, Subotić 6, Rakočević 16 (5 as), Mitrović, Lazić 7, Simonović 3, Savović 14, Katić 2 (6 sk), Radivojević 14, Skot 1, Milutinović.

Galatasaraj: Gordon 18 (5 sk, 5 as), Goksenin 3, Lakovič 5, Ndong 10, Atsur, Sanli, Akjol 8, Aldemir 4 (10 sk), Mačvan 3, Arslan 3, Houkins 18, Dagli 8 (7 sk).