BUNDESLIGA: 16 golova na tri meča! Slavio Volfsburg, preokreti Hanovera i Mehenglabaha (VIDEO)

Prvi nedeljni meč 11. kola Bundeslige pripao je Volfsburgu, koji je lagano savladao Bajer iz Leverkuzena. Iskusni Brazilac Dijego dominirao je terenom, uz dva postignuta pogotka (3:1). Još dva meča i dva preokreta gostiju, Mehengladbah "okrenuo" Firt (2:4), a Hanover Mehengladbah (2:4)

• 0

Kao po navici, Volfsburg i Leverkuzen odigrali su meč sa bar tri postignuta pogotka. Ovog puta "vukovi" su pojeli "farmaceute".

Iskusni Dijego Ribas vratio se u Volfsburg na početku sezone sa pozajmice Atletiko Madridu i svi su se nadali tome da on može da donese opet onaj sjaj ovom timu, koji je imao kada je osvojio titulu pre nekoliko sezona. Upravo je dvadesetsedmogodišnji Brazilac bio glavni na terenu, gde je timu iz Leverkuzena uspeo da smesti dva gola.

Veliku pomoć Dijego je imao u Holanđaninu Basu Dostu, koji je na početku sezone došao iz Herenvena. Dost je asistirao kod jednog pogotka i još jednom je sam zatresao mrežu protivnika.

U prvom minutu nadoknade iskusni strelac Stefan Kisling uspeo je samo da ublaži poraz svog tima i postavi konačnih 3:1.

Dva preokreta gostiju na preostala dva meča.

"Ludnica" je danas bila na stadionu Grojter Firta gde su domaći vodili u dva navrata, ali su u drugom poluvremenu uspeli da prime još tri pogodka i izgube ceo plen od Mehengladbaha koji je bio u velikom naletu(2:4).

Gosti su bili u velikom plusu jer su od 11. minuta igrali sa igračem više a Peković je dobio još jedan crveni za domaće kada je u 91. minuta napravio penal i zaradio drugi žuti karton. Firt i posle 11 kola nema pobedu kod kuće, a jedinu pobedu u Bundes ligi ove sezone  su zabeležili na gostovanju u Majncu i biće im vrlo teška borba za opstanak u najelitnijem takmičenju Nemačke.

Još jedan isti rezultat priredili su nam fudbaleri Štutgarta i Hanovera (2:4). Ovaj meč je bio malo drugačiji zbog toga što su "Švabe" već posle prvih 45 minuta vodile (2:0) i u nastavku su uspeli da prime čak četiri gola od Hanovera koji ulazi u sve bolju formu koju prikazuje i u Bundes ligi i u Ligi Evrope.

Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović je odigrao ceo meč za Štutgart.