PRIJATELJSKE: Ibrin šou protiv Engleza, Španija napunila Panamu, Gabon iznenadio Portugal (VIDEO)

U derbiju dana Francuska pobedila Italiju u gostima (2:1). Dva iznenađenje dana - Saudijska Arabija uspela da odigra bez golova sa Argentinom, dok je Gabon uspeo da iznenadi Portugal (2:2). Ibrahimović sa četiri gola imao simultanku protiv "Gordog Albiona"

• 0

Fudbalske reprezentacije Rusije i SAD igrale su u prijateljskoj utakmici u Krasnodaru nerešeno (2:2).

Rusi su bili bolji u ovom susretu i dva puta su imali prednost. Morali su, međutim, da se zadovolje remijem, a pobedu su ispustili u sudijskoj nadoknadi.

Domaćin je poveo već u 9. minutu golom debitanja Smolova, izjednačio je Bredli u 76. a novo vođstvo doneo je Širokov pogotkom iz penala u 84. minutu.

Kada se očekivalo slavlje izabranika selektora Fabija Kapela, uporni Amerikanci su stigli do remija golom Diskeruda u trećem minutu sudijske nadoknade.

Francuska je u derbiju dana uspela da savlada Italijane na njihovom terenu (2:1), a model Virdžinija Kapris zamalo da pogodi rezultat koji je prognozirala na svojim golim grudima.

Neočekivano su bez golova odigrali dve reprezentacije koje prikazuju vrlo lep i efektivan fudbal, Nemačka i Holandija.

Zlatan Ibrahimović je i večeras dokazao koliko je moćan igrač. Njegova Švedska je savladala Englesku (4:2) posle preokreta a Ibrakadabra je postigao sva četiri pogotka od kojih su neki vrlo efektni.

Reprezentacija Saudijske Arabije napravila je "iznenađenje" uspevši da odigra bez golova protiv selekcije Argentine. Najbolju priliku za goste imao je Leo Mesi pred kraj prvog poluvremena.

Aktuelni svetski i evropski šampion Španija plasirao je "petardu" fudbalerima Paname, koji su u završnici uspeli samo da ublaže ubedljiv poraz - 5:1. Golove za "furiju" postgili su dvostruki strelac Pedro, David Vilja, Serhio Ramos i  Susaeta.

Rival Srbije u kvalifikacajama za Svetsko prvenstvo Makedonija pobedila je još jednu bivšu jugoslovensku republiku Sloveniju (3:2).

Drugi rival koji nas je takođe pobedio u kvalifikacijama i to na "Marakani", Belgija izgubila je u Rumuniji (2:1). Poveli su "Đavoli" u 23. minutu golom Bentekea ali su domaći uspeli da preokrenu rezultat usvoju korist.