PREMIJER: Junajted siguran, Everton "izgubio" dva boda u nadoknadi, Arsenal kilav (VIDEO)

"Policajci" poveli na "Teatru snova" i naljutili Fergusonove izabranike, koji su za osam minuta dali tri gola. Everton odigrao 1:1 sa Noričem, dok je Gomez het-trikom Viganu doneo vredna tri boda. Arsenalu zabeležio najgori start za Vengerove vladavine

• 0

Izabranici menadžera Aleksa Fergusona će manje od 24 sata gledati ostatak Premijer karavana s vrha. Mančester junajted je za osam minuta postigao tri gola i anulirao neočekivani minus protiv poslednjeplasiranog KPR. "Policajci" su poveli u 52. minutu, a onda su apsolutnu dominaciju u rutinski pobedu pretvorili Evans, Flečer i Čičarito.

Everton nije uspeo da dođe do nova tri boda, dok je Reding, u derbiju začelja, "ostavio" bodove Viganu izgubivši sa 2:3 iako je od 35. do 58. vodio 1:0, pa onda izjednačio na 2:2, ali je Đordi Gomez het-trikom doneo svom timu radost u drugom minutu nadoknade.

Bez ikakve dileme, sve utakmice biće u senci derbija Čelsi - Mančester Siti, koji se igra u nedelju od 17 časova na "Stamford bridžu".

U poslednjem subotnjem meču Aston Vila i Arsenal odigrali su miroljubivih (0:0). Rezultat apsolutno opisuje i tempo, šanse i zanimljivost utakmice. Momci iz Londona nisu iskoristili remi Evertona da prestignu "karamele" na tabeli i daju šansu direktnim konkurentima da im se još više u borbi za titulu i za kvalifikantska mesta za Ligu šampiona.

"Tobdžije" su nas taman zaintrigirale pobedom i igrom u LŠ protiv Monpeljea (2:0) kao i pre toga, pobedom nad Totenhemom (5:2), i onda opet pad u igri i rezultatim. Ovo je timu Arsena Vengera najlošiji start otkako je on trener ekipe sa Emirejtsa.

Sa 5 pobeda i remija i tri poraza Arsenal ima samo 20 bodova posle 13 kola i zauzima šestu poziciju.

S druge strane, Aston Vila nastavlja crnu seriju protiv Arsenala koji nisu pobedili na svom stadionu u Birmingemu sada već punih 14 godina.