NALET SE NASTAVLJA: Zvezdi pobeda nad Širokim!

U utakmici 11. kola ABA lige, "crveno-beli" dosta grešili protiv hercegovačke ekipe, koja sve do 35. minuta nije izvela slobodna bacanja. Na kraju, ipak deseta pobeda u nizu - 69:57 (20:15, 13:15, 19:14, 17:13)

• 0

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su i desetu uzastopnu pobedu, pošto su u "Pioniru" savladali ekipu Širokog 69:57 (20:15, 13:15, 19:14, 17:13) u 11. kolu ABA lige.

Beogradska publika nije videla mnogo kvalitetne košarke, jer su, pogotovo u drugoj i trećoj četvrtini, gledali uglavnom promašaje i greške. Interesantno, košarkaši Širokog nisu nijednom stali na liniju za slobodna bacanja tokom 35 minuta igre!

Najefikasniji pojednici među "crveno-belima" bili su Braun sa 12, Savović sa 11, Skot sa 10 i Subotić sa devet poena. U ekipi Širokog to su bili Planinić sa 22, Šutalo sa 18 i Naletelić sa osam poena.

Izuzetno slab start sa dosta grešaka obe ekipe prekinuo je Majkl Skot u 5. minutu posle strašnog zakucavanja, kada je i konačno pomerio rezultat sa 4:4. Zvezda je potom uspela da se odlepi na +7, jer je šut funkcionisao gotovo besprekorno.

U drugoj deonici "crveno-beli" razbudili su 4.000 gledalaca u "Pioniru" furioznom serijom 9:0, kojom su stigli do +14. Ekipa Vlade Vukoičića je potom dozvolila greškama i promašajima zicera da hercegovački tim za pet minuta istopi prednost serijom 14:2, najviše preko Darka Planinića, a zahvaljujući Skotu i Savoviću "crveno-beli" su na odmor otišli sa 33:30.

Široki je tokom čitavog poluvremena šutirao s distance, a Planinić je pod košem uglavnom bio kao duh, stoga i nije čudno što je postigao 14 poena, od kojih 10 u drugoj četvrtini.

Drugo poluvreme otvorile su tri trojke - dve Šutala i jedna Skota. Usledila je serija promašaja, izgubljenih lopti i protraćenih napada zbog srljanja. Srećom, iz tog haosa prvo su se izvukli Zvezdini košarkaši, odlepivši se koševima Brauna i Radivojevića na 52:42.

Uspela je Zvezda ponovo da uveća svoju prednost početkom poslednje deonice na +12, i kao i u drugoj četvrtini da je Široki istopi, ali je Crvena zvezda igrala koncentrisanije i mnogo je bolje šutirala. Posle 35 minuta igre, Planinić je izveo prvo slobodno bacanje za ekipu Širokog, koja se u tom periodu i definitvno predala, dozvolivši da domaćini postignu lagane koševe za mirnu završnicu.

Igokea – Partizan 73:50

TABELA: Igokega 9-2, Partizan 8-3, Crvena zvezda Diva i Cedevita 7-4, Budućnost Voli, Radnički Kg, MZT SKoplje 6-5