BUNDESLIGA: Leverkuzen siguran, Šalke kiksnuo protiv Frajburga (VIDEO)

"Farmaceuti" razbili Hamburger 3:0, ekipa iz Frankfurta slavila protiv Volsburga 2:0, dok je Majnc posle preokreta pobedio Štutgart 3:1

• 0

Bajer Leverkuzen lagano je pobedio na svom terenu Hamburger 3:0 (2:0) i održao korak za vodećim Bajernom, koji ima devet bodova više, ali je remizirao sa Menhengladbahom u petak (1:1). Ajntraht iz Frankfurta uzeo je tri boda na gostovanju Volsburgu pobedom 2:0, dok je Majnc posle preokreta savladao Štutgart 2:1.

Od ostalih mečeva Geruter Furt je remizirao sa Augsburgom (1:1), dok je Fortuna iz Dizeldorfa pobedila Hanover (2:1).

Drugoplasirana ekipa nemačke Bundes lige Bajer Leverkuzen poveo je već u 27. minutu preko Kislinga, a deset minuta kasnije na 2:0 povisio je Andre Šurle, da bi Kisling ponovo u 66. minutu doneo nedostižnu prednost od 3:0 i obezbedio pobedu Leverkuzenu.

Bitnu pobedu ostvario je i Ajntraht koji je na gostovanju pobedio Volsburg sa (2:0). Ekipa iz Frankfurta povela je vrlo lako već u prvih 20 minuta meča. Najpre je u 13. minutu Aleksandar Meier doveo Ajntraht u vođstvo a zatim je već u 18. minutu Takaši Inui doneo još ubedljiviju prednost.

Ekipa Majnca je gubila na svom terenu od Štutgarta sa 0:1 sve do 55. minuta kada je Nikolaj Miler doneo izjednačenja. Isti igrač je u 71. minutu doneo prednost Majncu od 2:1, da bi konačan rezultat postvaio Soto u nadoknadi vremena.

U poslednjem meču dana Šalke je na svom terenu izgubio od Frajburga (3:1).

Domaći su poveli golom Džeferson Farfana u 20. minutu, ali su gosti uspeli da preokrenu već do kraja prvog poluvremena golovima Rozentala i Smida. Do kraja utakmice Rozental je uspeo da postigne još jedan pogodak i donese svojoj ekipi na kraju ubedljivu pobedu u gostima.