ABA LIGA: Partizan, bez izbačenih navijača, bolji od Cibone

U tvrdoj utakmici, u kojoj sedam minuta "crno-beli" nisu dali koš iz igre, savladani su Zagrepčani 74:68, čime je održan korak za Igokeom i Crvenom zvezdom

• 2

Očajna uvertira tradicionalnog derbija regionalne ABA lige, tuča dve navijačke frakcije Partizana, dva prekida, pa i pražnjenje dela tribina uslovili su da meč između Partizana i Cibone bude "sekundarna" stvar. Ipak, u narednih nekoliko redova pozabavićemo se sportom, a ne huliganima ili kako god već želite da nazovete one koji lične frustracije leče na tribinama. Dakle, u derbiju 16. kola Partizan je rezultatom 74:68 (17:14, 23:22, 11:15, 23:17) pobedio goste iz Zagreba.

Petostruki uzastopni šampion ABA lige počeo je korektno meč protiv Cibone, tima koji ne liči na onaj koji je olako gubio i od autsajdera. Neke su se stvari u zagrebačkoj ekipi promenile, a Smuš Parker, NBA igrač, uz Darija Šarića doneo je dovoljno novosti zbog kojih trener Luc može da radi na taktici za napad na poziciju koja vodi u Evropu.

Pri rezultatu 19:16 za "crno-bele", sudijska trojka je uz odobrenje delegata prekinula meč, naredivši da se deo tribine isprazni. Deo odakle su konstantno na teren ubacivane rolne papira i petarde.

Kada se posle 15-ak minuta utakmica nastavila, Cibona je "stegla" odbranu i brzo anulirala minus. Partizan je dosta grešio (15 izgubljenih), oba tima su pravila prekršaje u napadu, a ni šut nije služio igrače.

Zagrepčani su i poveli u trećoj deonici, u jednom momentu čak i sa šest poena (48:42), ali je Duško Vujošević, često hokejaškim izmenama, razdrmao ekipu, pa se u poslednjih deset minuta ušlo sa 51:51. Ponovo su Beograđani imali "prazan hod" od čak sedam minuta, kada su od 30. do 37. minuta postigli samo pet poena, tri iz igre. Sve to Zagrepčani nisu kaznili. Di Džej Strouberi, iako najefikasniji igrač utakmice (19 poena - 6/15 za dva), počeo je da solira, da promašuje. Usput, on bi da napusti Cibonu.

Konačno, susret je prelomnjen minut pre kraja. Prvo je Partizan serijom 8:0 vratio prednost. Onda je Cibona preko Šarića povela, a sve su "začinili" Vesterman (jedinim košem iz igre) i Lučić vezanim trojkama 80-ak sekundi pre kraja, ali i Milosavljević košem i dodatnim bacanjem. "Crno-beli" su se odvojili na 72:66. Nedostižnih šest poena...

Milosavljević je sa 15 poena bio najefikasniji (6/6 za dva, 0/4 za tri, 5 sk). Lučić je ubacio 13 (1/4 za dva, 2/4 za tri), dok je Gordon uz sedam skokova imao i 11 poena.