NBA: Peković odličan u porazu od Portlanda, Klipersi i Niksi kreću u seriju! (VIDEO)

Bivši centar Partizana sa 21 poenom i 15 skokova bio najbolji u timu Minesote u porazu od Portlanda 97:102. Klipersi "pregazili" Golden stejt 115:89, Niksi slavili u Orlandu 114:106 uz 40 koševa Entonija

• 0

Nikola Peković bio je najbolji pojedinac u oslabljenoj ekipi Minesote, ali nije uspeo da spreči poraz svoje ekipe protiv gostiju iz Portlanda 97:102. Peković je, u odsustvu prve zvezde tima Kevina Lava (polomljen prst) i Rikija Rubija (problemi sa leđima), postigao 21 poen uz 15 skokova, ali to nije bilo dovoljno protiv opasnih gostiju.

Minesota je u poslednjoj četvrtini uložila junački trud da napravi preokret, dobila je taj period 36:23, međutim Portland je suviše kvalitetan da bi proćerdao 18 poena plusa pred završni period protiv desetkovanog protivnika. Blejzersi su tokom meča imali najveću prednost od 22 poena, a izjednačili su klupski rekord pogodivši 16 trojki.

Vesli Metjuz i Nikolas Batum predvodili su svoju ekipu sa po pet trojki i po 26 poena, Demijen Lilard dodao je 20. Saša Pavlović nije dobio priliku da zaigra.

Los Anđeles Klipersi, čini se, ponovo kreću u seriju pobeda. Nova žrtva bio je Golden stejt, tim koji je okončao njihovu seriju od 17 uzastopnih trijumfa. Ovog puta tim iz Los Anđelesa bio je mnogo bolji i slavio 115:89 za drugu pobedu zaredom, ali i 12. uzastopnu na domaćem terenu, što je klupski rekord.

Kris Pol sa 27 koševa i devet asistencija bio je "prva violina", Blejk Grifin dodao je 20 poena uz pet skokova i sedam asistencija, rezervista Erik Bledso postigao je 17 poena, nadoknadivši odsustvo Džamala Kraforda koji ove sezone igra odlično.

Kod gostiju nije bilo svetle tačke, Klej Tompson sa 14 poena bio je najefikasniji.

Karmelo Entoni pružio je još jednu spektakularnu partiju, sa 40 koševa bio je najbolji pojedinac meča u kojem su Niksi slavili u Orlandu 114:106. Čak 16 poena Entoni je postigao u presudnoj, poslednjoj četvrtini, koju su Njujorčani dobili 33:17, pa je takoreći sam napravio razliku.

Odlična podrška Entoniju bili su veteran Džejson Kid (15 poena, osam skokova , sedam asistencija), centar Tajson Čendler (14 poena i 12 uhvaćenih lopti) i adut sa klupe Džej Ar Smit (18 poena).

U ekipi Orlanda Džamir Nelson i Aron Aflalo postigli su po 29 poena, Nikola Vučević dodao je 11 uz 18 skokova, a i dalje odsustvuje Glen Dejvis zbog povrede ramena.

Boston je ostvario jednu od najvrednijih pobeda ove sezone, savladavši odličnu Atlantu u gostima 89:81. Da sve bude čudnije domaćini su posle prvog poluvremena imali velikih 15 poena prednosti (53:38), da bi Boston u trećoj četvrtini napravio 33:9 uz 17 poena Pola Pirsa i preokrenuo meč u svoju korist. Domaćini su u tom periodu pogodili samo dva od 14 šuteva iz igre.

Iskusni tim Bostona zadržao je prednost do kraja, Radžon Rondo zabeležio je tripl dabl, 14 poena, 11 skokova i 10 asistencija, Pirs je mač završio sa 26 poena i devet skokova, Kevin Garnet postigao je 14 poena uz pet skokva.

U timu Atlante Lu Vilijams postigao je 21 koš do poluvremena, a utakmicu je završio sa 28. Džoš Smit postigao je svega 12 poena, Al Horford imao je još slabiji učinak, samo šest.

Džejms Harden i Džeremi Lin bili su na visini zadatka u Klivlendu gde je Hjuston slavio 112:104. Harden je 16 od 29 poena postigao u završnoj deonici meča, a jedan og ključnih pogodaka bila je trojka za 94:88. Džeremi Lin dodao je 20 poena, klupa je doprinela sa 45.

Kod domaćina istakao se Kajri Irving sa 30 poena, ali nije imao pravu podršku. Anderson Varežao i dalje je povređen. očekuje se da počne da trenira u utorak.

Dirk Novicki po prvi put od povratka na teren nastupio je u startnoj postavi Dalasa, mada to nije mnogo promenilo. Šampion iz ne tako davne 2011. nastavlja sa porazima, zabeleživši osam u poslednjih deset mečeva.

Nju Orleans pobedio je na gostovanju 99:96 posle produžetka, a junaci pobede bili su Greg Vaskez, koji je 15 od 25 poena postigao u poslednjoj četvrtini, i Erik Gordon koji je prvi meč u startnoj postavi obeležio na najbolji mogući nači postigavši pobedeonosne poene 4,7 sekundi pre kraja. Meč je završio sa 14.

U ekipi Dalasa Novicki je bio najefikasniji sa 20 poena, Vins Karter sledio ga je sa 17.