ŽIGIĆ SPASILAC BIRMINGEMA: Gol za remi u 92. minutu

Srpski napadač doneo je svom Birmingemu još jedan bod u borbi za opstanak, pošto je postigao izjednačujući gol protiv Brajtona u zaostavnom vremenu (2:2)

• 0

Birmingem je bio na korak od još jednog poraza, gubio je od 43. minuta, ali je onda ipak stigao do boda. Sve zasluge idu na račun Nikole Žigića.

Srpski internacionalac doneo je izjednačenje svom timu u drugom minutu nadoknade protiv Brajtona (2:2), i time je Birmingem upisao još jedan vrlo važan bod u borbi za opstanak u Čempionšipu.

Pre toga, domaćin je dobro otvorio meč, poveo preko Koldvela u 18. minutu, ali su gosti do kraja prvog poluvremena preokrenuli golovima Barnsa i Lopeza. Taman pred kraj, kada su navijači već počeli da napuštaju stadion, visoki napadač je na centaršut Kinga glavom zatresao mrežu golmana Kuščaka i doneo neopisivu radost na "Sent Endrjus".

Birmingem posle 28 odigranih kola ima 31 bod i nalazi se na samo dva mesta od zone ispadanja.

(Telegraf.rs / foto: Profimedia)