FA KUP: Bruke premijerligaša, Tores spasio Čelsi (VIDEO)

Dva velikana Premijer lige Totenhem i Liverpul ispali od drugoligaša Lidsa i trećeligaša Oldama. Tores golom u 83. minutu doneo Čelsiju revanš protiv trećeligaša Brentforda

• 0

Malo je falilo trećeligašu Brentfordu da iznenadi prošlogodišnjeg osvajača FA Kupa i Lige šampiona, i da "otera" Rafu Beniteza sa klupe londonskijh "plavaca".

Momci iz Bentforda su vodili u dva navrata, a prvi put su poveli golom Marsela Trote u 43. minutu, što je izazvalo apsolutno oduševljenje na stadionu "pčela".

Međutim, mlađani Oskar je izjednačio posle deset minuta igre u drugom poluvremenu, posle centaršuta Bertranda. Očigledno je da niželigaši imaju veliki motiv protiv premijerligaša u ovom takmičenju, pa se tako ni Brentford nije predavao već je u 73. minutu, posle jedne sumnjive situacije u šesnaestercu Česlija, Džonatan Mos dosudio penal za domaće, a Hari Forester bio siguran sa bele tačke.

Spasilac "plavaca", ali i svog zemljaka Beniteza bio je Fernando Tores, koji je sedam minuta pre kraja lob udarcem, posle duplog pasa sa Demba Baom, pogodio za 2:2 i zakazao još jedan meč sa Brentfordom, samo ovaj put na "Stamford bridžu".

Čelsi se možda izvukao, ali Totenhem nije! Lids je uspeo da sačuva prednost koju je stekao do 50. minuta i obezbedio sebi mesto u osmini finala FA Kupa.

"Paunovi" su poveli već u 15. minutu golom Luka Vornija, da bi Ros Mekormak prelepim pogotkom sa desne strane savladao vremešnog Breda Fridela u 50. minutu.

Poraz "petlova" ublažio je Klint Dempsi golom u 58. minutu. Do kraja utakmice "Spursi"su pokušavali da dođu bar do nerešenog rezultata, koji bi doneo igranje drugog meča, međutim, društvo sa "Eland Rouda" se odlično branilo do kraja susreta.

Još veće iznenađenje od Lidsa, priredio je trećeligaš Oldam, koji iz FA Kupa izbacio slavni Liverpul posle uzbudljive utakmice i pobede od 3:2.

Oldam je vodio u dva navrata, samo što je drugi put uspeo da povede za dva gola i da napravi prednost koja je bila nedostižna za petostrukog osvajača Lige šampiona.

Junak Oldama bio je dvostruki strelac Metju Smit, koji je prvi put pogodio već u drugom minutu, međutim, izjednačio je Luis Suarez već posle 15 minuta. Smit je drugi put doveo u vođstvo svoj tim u poslednjem minutu prvog poluvremena, a prednost je u trećem minutu drugog dela igre uvećao Ris Vabara.

Dramatičnu završnicu doneo Džo Alen, golom u 78. minutu, ali to je bilo sve što je Liverpul uradio u ovoj utakmici.

Poznati su parovi osmine finala: Hadersfild ili Vigan - Lester, MK Dons - Barnsli, Oldam - Everton, Luton - Milvol, Arsenal - Blekburn, Mančester Siti - Lids, Mančester Junajted - Reding i Midlzbro - Brentford ili Čelsi.