KAKAV DEBI! Baloteli sa dva gola kupio navijače Milana! (VIDEO)

Poslednja utakmica 23. kola Serije A završena je pobedom Milana nad Udinezeom 2:1, a Italijan je odlično debitovao u crveno-crnom dresu

• 1

Savršen debi za Marija Balotelija u pobedi Milana nad Udinezeom 2:1, u kojem je novi napadač "roso-nera" postigao oba gola! Ovim trijumfom ekipa sa "San Sira" nalazi se na deobi četvrtog mesta sa gradskim rivalom Interom sa 40 bodova.

Poslednja utakmica 23. kola Serije A iščekivala se sa nestrpljenjem najviše zbog izdanja reprezentativca Italije. Super Mariju trebalo je svega 25 minuta da oduševi "San Siro" i da zvanično postane ljubimac navijača.

U prodoru je bio El Šaravi, koji je u poslednjem trenutku poslao dobru loptu Baloteliju na pet metara od gola, koju je ovaj bez velikih problema poslao u mrežu, i to proslavio podignutim rukama.

U prvom poluvremenu Milan je imao sve konce u rukama - na odmor je mogao da ode i sa većom razlikom. Baloteli je imao još nekoliko dobrih prilika, a Nijang je leteo po terenu.

Ipak, u 55. minutu Udineze je stigao do izjednačenja skoro slučajno, pošto se lopta poslata sa sredine terena nekako našla kod Murijela i Pincija, koji su u punom trku krenuli na gol Amelije. Pinci je postigao izjednačujući gol, a Udineze je imao sreću na svojoj strani, pa nije primio još neki gol.

Golman Padeli je frustrirao Balotelija, koji mu je slao bombe, a goste je spasila i prečka. U sudijskoj nadokandi, kada je delovalo da je raspodela bodova neminovna, obaranje El Šaravija u kaznenom prostoru bilo je dovoljno sudiji da pokaže diskutabilni penal.

Treba li da napominjemo ko je prvi uzeo loptu? Super Mario je bio siguran sa jedanaesterca i na savršen način zatvorio njegov odličan debi iako će se još dosta diskutovati o dosuđenom penalu.

Dušan Basta je odigrao ceo meč za Udineze.