PRIMERA: Minimalac Atletika, Betis iznenadio Malagu, Đukićev golman primio gol sa pola terena! (VIDEO)

Radamel Falkao je sa penala doneo pobedu "jorgandžijama" nad Espanjolom. Betis je srušio Malagu 3:0. Miroslav Đukić i njegov Valjadolid trijumfovali su na teškom gostovanju u Valjekanu (2:1) posle četiri kola bez pobede

• 0

Fudbaleri madridskog Atletika savladali su na svom stadionu ekipu Espanjola tek minimalnim rezultatom 1:0.

Jedini gol postigao je Radamel Falkao, i to sa penala u 38. minutu. Gosti iz Barselone nisu uspeli da iskoriste ni to što je Atletiko celo drugo poluvreme igrao sa desetoricom igrača zbog isključenja Gabija.

Iznenađnje je priredio Betis, koji je favorizovanoj Malagi dao čak tri gola u poslednjem nedeljnom meču. Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu - u prvom minutu mrežu je zatresao Molina, a priključili su mu se potom Mario i Pabon. Moglo je i gore da bude po ovogodišnjeg učesnika Lige šampiona jer je meč završio sa igračem manje.

Iako je pružala ozbiljan otpor, Granada je ipak izgubila od Selte u Vigu 1:2, što je domaćinu pomoglo da se iskobelja iz opasne zone i u nju pošalje Osasunu.

U prvom nedeljnom meču, Valjadolid srpskog stručnjaka Miroslava Đukića pobedio je na gostovanju Rajo Valjekano (2:1) i prekinuo seriju od četiri meča bez pobede, što im je donelo veliki beg od zone ispadanja, pošto sada imaju 13 bodova više od mesta ispod crte.

Đukićevi puleni poveli su autgolom Đordija Amata, koji se samo minut nakon toga iskupio sjajnim golom, koji je obeležio meč pošto ga je postigao sa skoro pola terena. Golman Hernandez napustio je svoju gol-liniju, Amat je to video i prelepo pogodio.

U 79. minutu Manućo je doneo veliku pobedu Valjadolidu i omogućio im da se približe ekipama koje se bore za mesta koja vode u Evropu sledeće sezone.

Antonio Rukavina odigrao je, standardno, ceo meč.