EVROLIGA MOGUĆA TEK POSLE F4: Zvezda izgubila od Širokog! (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde su u poslednjem meču 24. kola ABA lige izgubili od poslednjeplasirane ekipe Širokog (78:74). Time su ostali bez gotovo svake šanse da na kraju regularnog dela šampionata budu prvi na tabeli

• 0

Pobeda Partizana MTS nad Igokeom omogućila je Crvenoj zvezdi Telekom da se trijumfom nad Širokim izjednači na liderskoj poziciji sa timom iz Aleksandrovca. Sa druge strane, Široki se grčevito bori za opstanak i takođe je imao imperativ pobede u jednom od derbija 24. kola ABA lige.

Na kraju, uspešniji su bili oni od kojih se to manje očekivalo. Široki je uspeo da pobedi "crveno-bele" 78:74 (24:13, 24:21, 16:17, 14:23) i da ih odalji od sna o prvom mestu na kraju regularnog dela sezone.

Teoretski je moguće, ali "crveno-beli" moraju da pobede i Budućnos i Radnički, dok Igokea mora da izgubi oba svoja meča, od Cibone, odnosno Krke.

TOK MEČA:

1/4 - "Crveno-beli" su, kao i obično ove sezone, vrlo loše i nervozno počeli meč. Domaći su se najviše odlepili na sredini prve četvrtine, kada su Džons i Šutalo zajedno pogodili tri trojke, a zatim je i Šakić pogodio, pa je tim iz Hercegovine stekao deset poena prednosti u osmom minutu (17:7).

Na krilima raspoloženog Šakića, domaći su nastavili da povećavaju razliku, Zvezda je zaredom izgubila čak četiri lopte, pa je na kraju prve deonice bilo tada velikih 24:13.

2/4 - Druga četvrtina krenula je još gore za goste koji ciljaju Evroligu, pošto su domaći fenjeraši u "Pecari" posle nekoliko trojki u 16. minutu imali najveću prednost u prvom poluvremenu 42:24. A onda se i Zvezda malo trgla i napravila malu seriju od 8:2, kada je prišla na "samo" minus 12.

Međutim, domaći nisu u potpunosti pali u igri, pa su do kraja poluvremena uspeli da postignu još četiri poena i da na odmor odu sa velikih 14 poena prednosti (48:34).

3/4 - "Crveno-beli" su mnogo bolje počeli drugo poluvreme. Raško Katić je nastavio da pogađa iz igre i Zvezda je prišla na 50:39, ali je onda usledila još jedna trojka Džonsa, pa se Široki opet odlepio na plus 14.

Onda je postao nervozan i Zvezdin trener, pa je Vlada Vukoičić dobio jednu tehničku, ali su domaći iz dva slobodna bacanja i dodatnog napada uspeli da zabeleže samo jedan poen, mada je posle toga Šutalo oduzeo jednu loptu i digao svoj tim na 56:42.

Gosti su u 29. minutu prvi put, još od prve četvrtine, uspeli da spuste prednost Širokog na jednocifren poen 60:51, posle trojke Nelsona i poena Rakočevića, ali su onda brzo primili dva koša i prednost je na kraju treće deonice opet bila velikih plus 13 - 64:51.

4/4 - Posle tri po minuta igre u poslednjoj deonici viđen je samo po jedan koš na obe strane, što dovoljno govori o napadačkom raspoloženju "crveno-belih", koji su u tom momentu imali bednih 21 odsto u šutu za tri poena 3/14.

Katastrofa je usledila periodu od 34. do 36. minuta, kada su "crveno-beli" izgubili još tri lopte, a tada ukupno čak 15, pa je tada i Široki opet napravio seriju i vratio se na plus 13.

Međutim, onda su usledila dva minuta odugovlačenja domaćih, ali i promašaja, a Beograđani su uspevali da pogode i malo po malo i posle trojke Vuka Radivojevića došli do 69:62. Odmah posle toga, Radivojević je pogodio još jednu trojku, ali je Džouns svojim desetim poenom i Šutalo sa svojih 19 digli na velikih 73:65.

Na kraju je usledila trka na terenu, Zvezda je igrala "run & gun" i šutirala odakle je stigla, dok su domaći mirnom penal završnicom obezbedili sebi bitnu pobedu u borbi za opstanak.

STATISTIKA: Najefikasniji igrač na meču bio je Marko Šutalo sa 21 poenom, uz dobar procenat šuta (8/12). Uz njega glavnu figuru u pobedničkoj ekipi imao je Šakić, koji je nakupio 17 poena uz šest skokova.

Sa druge strane, u ekipi sa Malog Kalemegdana, najefikasniji je, kao i obično, bio kapiten Igor Rakočević sa 15 poena i pet asistencija. Dovoljno govori podatak da je pored tih pet, ostatak ekipe zabeležio ukupno još samo četiri asistencije! Dobar je bio i Boris Savović, koji je nakupio 14 poena uz sjajan šut za dva poena (6/7), ali očajan za tri (0/3).

KRKA - CEDEVITA 62:63

U pretposlednjoj utakmici 24. kola ABA lige, košarkaši Cedevite savladali su kao gosti ekipu Krke rezultatom 63:62.

Sam finiš meča doneo je potpuno neizvesnu borbu, a odlučujuće poene za Cedevitu postigao je Rajt u poslednjim trenucima utakmice, postavivši konačnih 62:63.

Do ukupno trinaestog trijumfa u ABA ligi Zagrepčane je predvodio Marino Baždarić sa 13 poena, dok Krki nisu bili dovoljni 17 poena Lalića i 16 Lorbeka.

Dvorana: Pecara. Gledalaca: 4.500. Sudije: Sašo Pukl, Damir Javor, Andrej Lovšin.

ŠIROKI: Šutalo, Babić, Ramljak, Bilinovac,  Bošnjak, Novak, Šakić, Frimen, Barać, Vragović, Rikić, Džons.

CRVENA ZVEZDA: Cvetković, Subotić, Rakočević, Mitrović, Lazić, Simonović, Savović, Katić, Samardžiski, Radivojević, Nelson, Skot.