KVALIFIKACIJE: Pobeda Hrvata iz preokreta, Crnogorci odoleli Englezima! (VIDEO)

Izabranici Igora Štimca postigli dva gola u deset minuta i zabeležili novu pobedu u grupi A. Crna Gora odigrala je nerešeno sa Englezima 1:1. Portugal je slavio rezultatom 2:0, a svoja dva gola postigao je tek pošto je isključen igrač Azerbejdžana

• 1

Hrvatski fudbaleri su iz preokreta zabeležili pobedu nad Velsom rezultatom 2:1 u kvalifikacionoj grupi A za Mundijal z Brazilu.

Sve do završnice drugog poluvremena delovalo je da će Velšani zabeležiti nova tri boda zahvaljujući golu Gereta Bejla sa bele tačke u 21. minutu. Izabranici Igora Štimca su ipak u deset minuta postigli dva gola za pobedu: prvo je precizan bio Lovren u 77. minutu, a u 87. je konačan rezultat postavio Eduardo.

Belgija je očekivano slavila protiv Makedonaca 1:0. Eden Azar je jedini postigao gol za 16-i bod u grupi A.

Moglo bi se reći da su u Podgorici Crnogorci čekirali kartu za Brazil.

Izvojevali su novi podvig protiv reprezentacije Engleske odigravši 1:1, iako su vrlo rano primili gol. Vejn Runi je u šestom minutu zatrsao mrežu domaćih, ali se đetići nisu predavali. "Gordi Albion" je u drugom poluvremenu prešao u bunker dok su Crnogorci napadali a takva igra im se isplatića u 76. minutu, kada je odlično u gužvi odreagovao Dejan Damjanović i postigao konačan gol.

Fudbaleri Portugala savladali su reprezentaciju Azerbejdžana u utakmici kvalifikacione Grupe F za Mundijal u Brazilu rezultatom 2:0.

Domaćini su odolevali veći deo meča Portugalu, za koji nije igrao Kristijano Ronaldo. Tek pošto je iskljućen igrač Azerbejdžana Alijev u 55. minutu, usledili su golovi najpre Bruna Alveša u 63. a onda i Huga Almeid u 79. minutu.

Šesto kolo kvalifikacija počelo je utakmicom između Češke i Jermenije, na kojoj su Česi kao gosti slavili rezultatom 3:0.

Dvostruki strelac za Čehe bio je talentovani 20-godišnji Matej Vidra, koji je pogocima u 47. i 74. minutu odlučio pobednika meča, dok je Danijel Kolar u zaustavnom vremenu postavio konačan rezultat.

Česima je ova pobeda bila potrebna kako bi održali šanse da se bore sa Bugarskom i Danskom za drugo mesto u Grupi B.