Barsa pobedila Valjadolid i podigla pehar! (FOTO)

Katalonci golovima Pedra i Valijente pobedili tim Miroslava Đukića sa 2:1 * Deportivo savladao Espanjol sa 2:0 i došao nadomak opstanka

• 0

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu ekipu Valjadolida sa 2:1 u poslednjoj  utakmici 36. kola španske Primere. Katalonci, koji su prošle nedelje osigurali šampionsku titulu, poveli su u 21. minutu pogotkom Pedra, a vođstvo je duplirao Mark Valijente autogolom u 42. minutu.

Poraz Valjadolida, na čijoj klupi sedi srpski trener Miroslav Ðukić, ublažio je Viktor Perez pogotkom u 89. minutu. Reprezentativac Srbije Antonio Rukavina nije bio u protokolu Valjadolida za ovaj meč.

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su kao gosti Levante sa 3:2 (1:0) u meču 36. kola španske Primere.

Ovim trijumfom Rajo Valjekano je prekinuo niz od osam utakmica bez pobeda i sačuvao teoretske šanse da se u poslednja dva kola domogne mesta koja vode u Ligu Evrope.

Junak utakmice bio je najbolji strelac ''pčelica'' Piti koji je sa dva gola (u 20. i 72. minutu iz penala) stigao do 17 gola u sezoni. Treći gol za goste postigao je Vaskez u 56. minutu dok su strelci za Levante bili Akvafreska u 52. i Ibora u 86. minutu.