Peković: Rizikujem ugovor u NBA zbog reprezentacije!
Dileme ni najmanje nema. Nikola Peković neće igrati na Evropskom prvenstvu u Sloveniji, samim tim ga nećemo gledati u dresu komšija u duelu protiv srpske reprezentacije.
Crnogorsku javnost je otvorenim pismom obavestio o razlozima neigranja, a to je novi ugovor u najjačoj ligi na svetu.
Bivši centar Partizana, a sada igra Minesote, još nije rešio status u klubu, a to mu je prioritet. Eventualna povreda bi ga odvojila od ugovora.
"Koristim ovu priliku da objasnim situaciju oko mog igranja na EP. Moja želja da igram ni u jednom trenutku nije bila sporna. Tako je i danas. Međutim, jos uvek nisam potpisao ugovor i to me onemogućava da se priključim reprezentaciji.
- Bez potpisanog ugovora i obavljenog lekarskog pregleda nije moguće izvršiti osiguranje, a niti jedan igrač na svetu ne igra za reprezentaciju bez osiguranja. U mom slučaju se očekuje potpisivanje 4. ili 5. godišnjeg velikog ugovora, taj rizik je ogroman i ne smem ga prihvatiti.
- Pregovori sa NBA timovima traju već pet sedmica i još uvek nisu okončani. I moj agent Džef Švarc, u koga imam neograničeno poverenje, uverava me da je to za ovakve ugovore sasvim normalno. Takođe, isključio je svaku mogućnost treninga, sa bilo kim, pre potpisivanja ugovora.
- Ja sam iskreno očekivao da ću ranije potpisati ugovor i priključiti se timu. Nažalost, nisam i ne mogu da počnem sa treninzima. Nisam želeo da se pridružim ekipi, a treniram sam, individualno, bez kontakta, jer ne volim izdvajanje iz ekipe i to mi nikako ne bi odgovaralo.
- Potpuno razumem odluku Saveza da me ne čeka i da se na taj način stavi tačka na neizvesnost u kojoj je ekipa."
(Telegraf.rs)
Video: Tanjga: Želimo trofej Kupa Srbije, nadamo se velikoj podršci navijača u Zaječaru
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
VojvodinaONLINE
To Pekovicu Srbine, naravno da nece da igra protiv svog naroda! Ziv bio i steta je sto ne igras za Srbiju. Zelim ti sve najbolje.
Podelite komentar