PRIMERA: Pobede Raja i Viljareala, Selta prokockala trijumf pred 90. rođendan! (VIDEO)

Rajo ubedljiv protiv Elčea - 3:0 uz dva prelepa gola, Almerija dvaput vodila protiv "žute podmornice" a na kraju igrači pognutih glava napustili teren, Selti ni 2:0 nije bilo dovoljno protiv Espanjola

• 0

Odigrana su poslednja tri meča prvog kola španskog šampionata. Ono najvažnije obavljeno je u nedelju veče, Barselona je demolirala Levante 7:0, dok se Real dugo mučio protiv Betisa, a zavesu na uvodnu rundu Primere spustili su mali klubovi u prilično zanimljivim utakmicama.

Rajo Valjekano bio je ubedljiv protiv Elčea, 3:0 iako su se gosti prilično dobro držali do prvog primljenog gola. Bueno je međutim u 40. minutu doveo Rajo u vođstvo, a već u 44. Perea je povisio na 2:0 fenomenalnim golom.

U drugom poluvremenu Bueno je svojim drugim golom u 70. minutu postavio konačan rezultat još jednim prelepim pogotkom.

Fudbaleri Almerije dvaput su vodili protiv Viljareala na svom terenu, a na kraju pognutih glava napustili stadion. Rodri je dovodio domaćine u prednost, Viljareal je izjednačio prvo autogolom Dubarbijea, pa zatim preko Dos Santosa, a pobedu i tri boda za goste obezbedio je Pereira u 86. minutu.

Selta je predstojeći 90. rođendan kluba želea da uveliča pobedom, kao domaćin imala je 2:0 protiv Espanjola, ali nije umela to da sačuva. Pred kraj prvog poluvremana Lopez je doveo tim iz Viga u vođstva, a kada je vaću prvom  minutu nastavka Čarls udvostručio prednost činilo se da je Selta na putu trijumfa.

Međutim, u 53. minutu "bomba" Sančeza završava u mreži domaćina, a u 75. Bifima postavlja konačnih 2:2.