NEMA VIŠE NI TEORIJE: Srbija ne ide u Brazil, samo 1:1 sa Hrvatskom! (VIDEO)

Reprezentacija Srbije nisu uspeli da porazi velikog rivala i sačuva kakve-takve izglede da se plasira na Svetsko prvenstvo

• 31

Reprezentacija Srbije na beogradskoj Marakani odigrala je samo 1:1 sa Hrvatskom i tako ostala bez matematičkih šansi da se nađe na Svetskom prvenstvu u Brazilu naredne godine.

Izabranici Siniše Mihajlovića podbacili su u kvalifikacijama i iz osam utakmica osvojili isto toliko bodova i jednostavno u ovom trenutku ne zaslužuju plasman na SP. Selektor je krenuo na početku kvalifikacija u drastično podmlađivanje, ono će se možda vremenom pokazati opravdanim, ali u ovom trenutku nije donelo zadovoljavajući rezultat.

Srbija nije loše odigrala, bila je u većem delu meča nadmoćan protivnik, međutim to nije uspela da iskoristi. Možemo da kažemo da smo oštećeni za penal nad Markovićem u trećem minutu, koji bi utakmicu odveo u sasvim drugom pravcu, ali šta to sada vredi. Mitrović je nešto kasnije pogodio stativu, pa stvarno nismo imali ni sreće.

Hrvati su došli u nameri da osvoje bod i u tome su uspeli, prvi put kad su pošteno šutnuli na gol, poveli su. Srećom Srbija je našla načina da uzvrati, jer poraz bi ostavio mnogo gorči ukus.

Mladom sastavu Srbije u ovom meču ne može da se ospori htenje, ali iskustvo protivnika je prevagnulo. Hrvatska će po svoj prilici u baraž, jer je Belgija pobedom nad Škotskom u Glazgovu praktično obezbedila prvo mesto u grupi i vizu sa Svetsko prvenstvo.

Mere bezbednosti bile su maksimalne, angažovano je 4.000 policajaca da se spreči da bude bilo kakvih incidenata i u tome se uspelo.

Nekoliko puta malo se zadimilo sa tribina, ali na šta smo navikli, nije uopšte vredno pomena.

Intoniranje hrvatske himne proteklo je uz salvu zvižduka pa se muzika nije ni čula, što je bilo za očekivati, dok je "Bože pravde" zapevao skoro ceo stadion.

TOK MEČA

1. minut - Počelo je! Srbije je krenula sa centra i odmah ubacila loptu u kazneni prosrtor Hrvatske, međutim nije bilo opasnosti po gol.

3. minut - Prodor Lazara Markovića, Penal! Ne, sudija nije okarakterisao kao najstrožu kaznu čist prekršaj u šesnaestercu.

6. minut - Stativa! Posle kornera lopta je došla do Mitrovića koji izu blizine levicom pogađa okvir gola.

14. minut - Mitrović je lepo krenuo i spremao se na udarac iz daljine, ali je izblokiran.

17. minut - Šansa za Tošića, šutira pored gola. "Orlovi" su dugo pritiskali, Marković je uposlio Bambija kojem je malo falilo da dovede naš tim u vođstvo.

19. minut - Ivanović gađa iz daljine, preko gola.

25. minut - Hrvati su se malo oslobodili pritiska i tempo je pao.

Ukupno četiri hrvatske zastave zapaljene su na severu i jugu.

27. minut - Korner za srbiju i ponovo opasnost, Nastasić međutim loše zahvata loptu glavom iz dobre pozicije.

30. minut - Hrvatska prvi put zapretila posle prodora  Srne po desnoj strani, Mandžukić loše zahvatio loptu glavom.

32. minut - Žuti karton Mitroviću zbog starta na Rakitića.

38. minut - Tošić dobija žuti karton zbog prekršaja nad Rakitićem na sredini terena.

40. minut - Kombinacija Mitrović - Tošić- Đuričić, Mitrović šutira pored gola. Nešto kasnije žuti karton Eduarda.

45. minut - I Fejsa je dobio žuti karton, možda prestrogo zbog remplovanja u duelu.

Poluvreme

46. minut - Nastavljen je meč, nema promena u sastavima.

53. minut - GOOL 0:1. Kontra Hrvata, Mandžukić u mrežu. Đurićić je izgubio loptu, a Srna dubinskim pasom pronalazi Mandžukića koji izboija ispred Stojkovića i matira ga.

56. minut - Mitrović u šansi, otišao je suviše u stranu.

57. minut  - Selektor Mihajlović menja "grešnika" Đuričića Tadićem, dok Sulejmani ulazi umesto Tošića. Menja i Štimac Olića Perišićem.

63. minut - Nova izmena Hrvata, Kovačić umesto Eduarda.

66. minut - GOOL 1:1 Mitrović. Sulejmani je izveo skraćeni korner, aMitrović najvišu u skoku šalje glavom loptu sa četiri metra u gol Pletikose.

67. minut - Žuti karton za nemanju Matića.

72. minut - Hrvatska je nešto ofanzivnije, ali igrači odugovlače kad god mogu.

75. minut - Isključenje Matića posle drugog žutog kartona. Toliko je bilo priče da ga selektor vrati u tim, a u razmaku od osam minuta dobio je dva žuta kartona i neće igrati ni u narednoj utakmici.

80. minut - Isključenje Šimunića. Sulejmani je krenuo u opasnu kontru, a hrvatski defanzivac divljačkim startom "za zatvor" dobija direktan crveni.

84. minut  - Šansa za Mitrovića posle nabačene lopte Suljemanija, Pletikosa brani.

89. minut - Opasan napad Hrvatske, Stojković dobro reaguje na centaršut Perišića.

90+3. minut - Petrović je probao da zapreti golu Hrvatske, lopta mu je pobegla, pa je napravio prekršaj.

90+4. minut - Sulejmani nabacuje sleva Tadić glavom niti šutira niti dodaje.

Kraj utakmice

SRBIJA - HRVATSKA 1:1

(Mitrović 66 - Mandžukić 52)

Stadion: Crvene zvezde. Gledalaca: 35.000. Sudija: Feliks Brih (Nemačka) Crveni karton: Matić (Srbija) 75. minut, Šimunić (Hrvatska) 80. minut

SRBIJA: Stojković - Ivanović, Nastasić, Subotić, Kolarov - Fejsa, Matić - Tošić (od 57. Sulejmani), Đuričić (od 57. Tadić), Marković (od 78. Petrović) - Mitrović.

HRVATSKA: Pletikosa - Srna, Ćorluka, Šimunić, Lovren - Rakitić, Vukojević, Modrić - Olić (od 57. Perišić), Mandžukić, Eduardo (od 63. Kovačić).