KVALIFIKACIJE ZA SP: Italijani i Holanđani u Brazilu, Bosanci se revanširali Slovacima! (VIDEO)

Bosanci su posle preokreta bili bolji od Slovačke sa 2:1, čime su im se revanširali za poraz od pre četiri dana u Zenici i zadržali velike plasman šanse za plasman u Brazil

• 5

Posle predposlednjeg ciklusa kvalifikacionih mečeva za Svetsko prvenstvo u Brazilu poznati su prvi evropski učesnici najvećeg sportskog planetarnog događaja 2014. godine! Italija i Holandija su pobedama nad Češkom i Andorom osigurale prvo mesto u svojim grupama, dok je Švajcarksa trijumfom nad Norveškom došla na korak od plasmana na Mundijal!

Rusija je savladala Izrael 3:1 i izbila na čelo Grupe F sa 18 bodova, jednim više od Portugala. Gosti su odolevali u prvom poluvremenu, a onda brzo kapitulirali kada je meč nastavljen. "Načeo" ih je Beresutski u 49. minutu, već u 52. Kokorin je fenoimenalnim poteyom povisio na 2:0 i sve je bilo rešeno.

Glušakov je u 74. minutu povisio na 3:0, posle penala. Širokov je izveo najstrožu kaznu, pogodio je stativu, a prilikom odbitka najbolje se snašao Glušakov. U nadoknadi vremena Zahavi je ublažio poraz Izraela i postavio konačan rezultat.

Šveđani su golom Ibrahimovića u prvom minutu stigli do pobede u Kazahstanu 1:0 i tako odložili odluku o prvaku njihove Grupe C. Zlatanov gol u 27. sekundi najbrži je u istoriji švedskog reprezentativnog fudbala na zvaničnim utakmicama.

Bosna i Hercegovina je pobedila Slovačku 2:1 posle preokreta čime se revanširala domaćinima za minimalan poraz od pre četiri dana u Zenici. Na poluvremenu su Slovaci vodili golom Hamšika, ali su Bosanci pogodcima Bičakčića i Hajrovića preokrenuli rezultat i zadržali vodeće mesto u kvalifikacionoj grupi G za odlazak na svetsko prvenstvo.

U preostala dva meča kvalifikacija Bosnu i Hercegovinu očekuju mečevi protiv Lihtenštajna na domaćem terenu i Litvanije u gostima i ukoliko pobede, naši zapadni susedi obezbediće dirrektan plasman na prvenstvo u Brazilu.

Holandija je čekirala vizu za Brazil! Posle pobede nad Andorom u gostima sa 2:0, ali i poraza Rumunije od Turske, "lale" su stvorile nedostižnu prednost čime su ostvarile direktan plasman na Svetsko prvenstvo!

Dvostruki strelac za Holanđane bio je napadač Mančester Junajteda Robin Van Persi.

Italijani, kao i Holanđani mogu da bukiraju karte za Brazil! Azuri su posle preokreta pobedili kod kuće Češku sa 2:1, što im je bilo dovoljno za sigurno prvo mesto u grupi B i plasman na mundijal sledeće godine. Strelci golova za Italijane bili su Kijelini i Baloteli, dok je Kozak postigao jedini gol za Čehe.

Na golu italijanske selekcije po 136. put stajao je Đanluiđi Bufon koji se po broju nastupa za tim Azura izjednačio sa rekorderom Fabiom Kanavarom.