• 0

Atletiko 5 od 5, Pedro kao Mesi! (VIDEO)

Španski golman, pri rezultatu 1:0 za 'Katalonce, odbranio udarac sa bele tačke što je njegov saigrač u napadu surovo kaznio u nastavku

• 0

Nova četvorka Barselone, ali i pobeda Atletiko Madrida. Ova dva tima nastavljaju mrtvu trku, jer posle pet kola imaju maksimalan broj bodova, jedini u Premeri!

Posle ubedljivog trijumfa u Ligi šampiona protiv Ajaksa, aktuelni šampion Španije je protutnjao kroz Madrid i identičnim rezultatom savladao Rajo Valjekano sa 4:0.

Junak trijumfa svakako je trostruki strelac Pedro, ali i golman Viktor Valdes, koji je u 36. minutu odbranio penal Trashorasu pri minimalnom vođstvu njegovog tima. Ovo je drugi uzastopno odbranjeni penal Valdesa, kojem je Monako navodno ponudio 60 miliona, s obzirom na to da je u sredu zaustavio udarac Sigborsona.

Konačan rezultat i potvrdu ubedljive pobede postavio je Sesk Fabregas u 80. minutu.

Atletiko je dominaciju nastavio i u Valjadolidu. Čolo Simeone, trener "jorganždija" je na klupi radi odmora ostavio najboljeg igrača Ardu Turana, trpeo promašaje svoje ekipe u prvom poluvremenu, a onda je zablistao svojim izmenama.

Ubacio je upravo Turana, samo koji minut pre prvog gola i majstorije Raula Garsije, a onda naredio još jači napad koji je doveo do 2:0 posle pogotka fenomenalnog strelca Dijega Koste.

Šta je potrebno da Almerija pobedi? Ni penal, ni vođstvo od 2:0 u 51. minutu nije bilo dovoljno domaćim igračima da savladaju Levante - 2:2. Gosti iz Valensije su, najviše zahvaljujući gluposti Kristijana Fernandeza, uspeli da se vrate u meč za samo pet minuta.