• 0

PRIMERA: Real i Valensija slavili posle "trilera", prva pobeda Sevilje! (VIDEO)

U drugom uzastopnom meču pobedu "slepim miševima" doneo je Žonas, dok je dvostruki strelac za Sevilju bio Hrvat Ivan Rakitić

• 0

Fudbaleri Real Madrida slavili su posle šokantnog finiša protiv Elčea sa 2:1! Iako su domaći fudbaleri izjednačili rezultat u 91. minutu golom Boakjea, Kristijano Ronaldo je iz penala u 96. minutu doneo pobedu "kraljevskom klubu"!
Madriđane, u čijem sastavu ponovo nije bilo Gereta Bejla čak ni na klupi, u vođstvo je doveo Ronaldo svojim petim golom u prvenstvu. Kada se činilo da će Real mirno privesti meč kraju nastalo je ludilo - opšta radost, a potom tuga i bes domaćih navijača.
Posle izjednačujućeg gola Elčea, svi su očekivali kraj meča s obzirom da je sudija produžio utakmicu za tri minuta. Ipak, Sezar Munjiz pustio je da se igra još "nekoliko sekundi" što su Madriđani iskoristili i preko Ronalda slavili, čime su ostali na trećoj poziciji na tabeli sa dva boda zaostatka za Barselonom i Atletiko Madridom.

Ekipa Valensije pobedila je drugi put uzastopno, dok je Sevilja ubedljivo slavila protiv Rajo Valjekana na domaćem terenu u 6. kolu Primere! Sigurnost na klupi "slepih miševa" srpskom strategu Miroslavu Đukiću doneo je Žonas pogodkom u 93. minutu utakmice.
Sekunde su delile Valensiju od novog kiksa u prvenstvu na gostovanju u Granadi, ali je tim Miroslava Đukića poslužila sreća i spretnost Žonasa! U drugom uzastopnom meču, posle dva pogodka protiv Sevilje, Brazilac je bio strelac, a ovom pobedom tim sa Mestalje izbio je na sedmo mesto na tabeli!

Sevilja je sa  4:1 savladala Rajo Valjekano, čija su dva igrača isključena na ovom meču, Galvez zbog dva žuta kartona, dok je Viera dobio direktan crveni. Hrvatski reprezentativac i kapiten Sevilje Ivan Rakitić i Ekvadorac Baka bili su dvostruki strelci za domaće koji su u potpunosti iskoristili brojčanu prednost na terenu.