• 0

Preokret Intera na Meaci! Fiorentina pala u poslednjih 20 minuta (VIDEO)

Iako su u 60. minutu gubili sa 1:0, ''neroazuri'' su uspeli da se ''vrate iz mrtvih'' i savladaju goste iz Firence sa 2:1 za drugo mesto na tabeli

• 0

Nije bilo lako navijačima i igračima Intera u 60. minutu, kada je Đuzepe Rosi doveo Fiorentinu u vođstvo na ''Đuzepe Meaci'', ali su ''neroazuri'', zahvaljujući južnoameričkoj vezi Žonatan - Kambijaso, uspeli da dođu do preokreta i savladaju goste rezultatom 2:1 u okviru poslednjeg meča petog kola Serije A.

Posle nezanimljivog prvog poluvremena, u kom je viđeno nekoliko poluprilika Intera, gosti iz Firence su u nastavku krenuli agilnije ka golu Handanovića i to im se isplatilo. Igrao se 60. minut, kada je Žesus oborio Hoakina u kaznenom prostoru, a Đuzepe Rosi je bio precizan sa bele tačke.

Bio je ovo peti pogodak omalenog napadača u tekućoj sezoni, čime je potvrdio da se nalazi u fenomenalnoj formi posle neugodne povrede.

Inicijativa Intera u nastavku najpre je donela izjednačujući pogodak Kambijasa u 72. minutu, koji je sa pet metara atraktivno zakucao loptu u mrežu, da bi deset minuta kasnije Žonatan postavio konačan rezultat i pokvario rođendansko slavlje predsednika ''viole'' Antonia Dela Valea.

Srpski reprezentativac Nenad Tomović odigrao je čitav meč za Fiorentinu i ostavio je solidan utisak.