KVALIFIKACIJE: Belgija, Nemačka i Švajcarska obezbedile SP, Crna Gora ne ide u Brazil! (VIDEO)

Romelu Lukaku sa dva gola eliminisao i teoretske šense "vatrenih" da mogu do prvog mesta u A grupi, Hrvatska - Belgija 1:2. Bosna savladala Lihtenštajn 4:1 i ako pobedi u Litvaniji u sigurno ide u Brazil. Nemci lako sa Severnom Irskom - 3:0, Švajcarska slavila u Tirani 2:1. Holanđani nemilosrdni prema Mađarima, 8:1, Crnogorci poklekli na Vembliju 4:1

• 8

Belgija je potvrdila da je najbolja selekcija u A grupi evropskih kvalifikacija za SP, u Maksimiru savladana je Hrvatska 2:1. "Crveni đavoli" putuju u Brazil, Hrvatska će morati u baraž,, mada ni to nije sasvim sigurno, jer ako izgube u Škotskoj, a ne uklope im se ostali rezultati, mogli bi poput nas da Mondijal gledaju na televiziji..

Napadač Romelu Lukaku je obeležio meč u Zagrebu golovima u 15. i 38. minutu i doneo trijumf koji Belgiju posle 12 godina odvodi na SP.

Poraz Hrvatske ublažio je rezervista Niko Kranjčar u 83. minutu, a "vatreni" su imali priliku da stignu do boda. Kranjčar je ubrzo još jednom šutirao i to sa oko 30 metara, ali  golman Belgijanaca Kurtoa odbranio je, da bi zatim u 89. minutu pravovremeno istrčao i pokupio loptu ispred Mandžukića.

Plasman na Svetsko prvenstvo obezbedile su i reprezentacije Nemačke i Švajcarske. Nemci su savladali Severnu Irsku 3:0, dok su Švajcarci slavili u Albaniji 2:1.

"Pancerima" je trebalo samo 12 minuta da zatresu mrežu protivnika, preko Kedire. U drugom poluvremenu Šurle u 58. i Ozil u drugom minutu nadoknade dotukli su Irce.

Bosna i Hercegovina u G grupi očekivano je savladala Lihtenštajn, 4:1, a Džeko i drugovi sve golove postigli su od 27. do 39. minuta. Bosanci tako drže sudbinu u svojim rukama, zato što imaju mnogo bolju gol razliku od Grčke, pa ako pobede Litvaniju kao gosti u poslednjem kolu sigurni su putnici na svetsku smotru u zemlji fudbala, sambe i kafe.

Crnogorci su na Vembliju odolevali prvih 45 minuta, međutim u nastavku doživeli su slom koji im je okončao nade da se nađu u Južnoj Americi. "Načeo" ih je, a ko drugi nego Vejn Runi u 48. minutu, a kada je Bošković nešto kasnije postigao autogol bilo je jasno da "đetići" teško mogu do dobrog rezultata.

Neizvesnost je uneo Damjanović u 71. minutu, smanjivši na 2:1, ali Taunsend je u 78. rešio meč, a ubedljivu pobedu potvrdio je sa bele tačke Staridž u nadoknadi.

Englezi u posklednjem kolu imaju meč loptu, jer dočekuju Poljsku, Ukrajina gostuje San Marinu, a Crna gora dočekuje Moldaviju.

Najviše golova u viđeno je u Amsterdamu, gde Holanđani, koji su se već kvalifikovali, nisu imali milosti prema Mađarima. Viđen je, takoreći, masakr - 8:1. Van Persi zabeležio je het-trik, a tačku na i stavio Roben u 90. minutu.

Rusi su skoro sigurni učesnici Svetskog prvenstva posle pobede u Luksemburgu 4:0 i kiksa Portugala koji je odigrao samo 1:1 sa Izraelom na svom terenu. Rusi imaju tri boda više i dovoljan im je remi u Azerbejdžanu za četiri dana da obezbede plasman.

Španci su u Grupi I u još povoljnijoj situaciji od Rusije, posle pobede od 2:1 nad Belorusijom imaju takođe tri boda više od prvog pratioca, Francuske, ali u poslednjoj utakmici dočekuju nejaku Gruziju.