NEUSPEO DEBI U EVROPI: Radnički poražen u Atini

Loše odigrana poslednja deonica u kojoj je Radnički primio 34 poena i malo raspoloženih igrača u napadu Kragujevčane je koštalo poraza od Panioniosa od 72:77

• 2

Sa dvojicom raspoloženih igrača Silijem i Jaruom kragujevački Radnički nije mogao da se raduje na prvom evro gostovanju. Izabranici Mute Nikolića su u 1. kolu H grupe u Atini izgubili od Panioniosa sa 72:77 (15:12, 10:16, 23:16, 24:33).

Više od 35 minuta je utakmca bila rezultatski neizvesna, a Muta je imao raspoložene Silija i Jarua, dok su im se sporadično, u serijama, priključivali Mlađan, Balmazović i Marinović.

Ovaj poslednji je odigrao još jedan meč ispod renomea, ali je sa osam asistencija dirigovao timom u momentima kada je vodio ili kada je stizao minus. Kragujevčani su imali dva očajna perioda - na početku druge i četvrte deonice. Bez koncepta i sistema, Panionios je lako rešavao sve odbrambene zamke i dolazio do prednosti. "Đavoli" su vratili jednu, poveli i sa 48:44, ali katastrofalan početak poslednjih deset minuta, serija 0:12 dobrano je uticala na konačan ishod. Usput, u poslednjih deset minuta Radnički je primio 34 poena (do tada 44).

Istina, Balmazović i Mlađan su za pedesetak sekundi Radnički, 1:40 pre kraja, vratili na minus dva (66:68). U penal završnici, pola minuta pre kraja, Panionios je imao više sreće. Erik Mekkalum je sa 27 poena bio najefikasniji na parketu. Uroš Duvnjak, naš internacionalac, imao je odličnu partiju sa 17 (3/7 za dva, 1/6 za tri, 6sk, 4as, 3 uk, indeks 27).

U redovima debitanta u Evrokupu Jaru je za 31 minut upisao 14 poena i 16 skokova! Denis Sili je dao 14, dok je Mlađan skupio 16 (4/8 za tri).