PRIMERA: Atletiko zadržao drugo mesto, Viljareal poražen od Hetafea!

Atletiko zadržao drugo mesto na tabeli iza Barse, Viljareal i Hetafe na poziciji četiri i pet

• 0

Odigrani su svi mečevi 11. kola španske PrimereAtletiko Madrid je savladao Granadu u gostima sa 2:1, dok je Hetafe bio bolji od Viljareala i na njihovom terenu ih dobio sa 2:0.

U poslednja dva susreta viđena su dva remija, Elče je ispustio prednost od 2:0 na poluvremenu u Bilbau, a Betis i Levante su završili bez golova.

Vraća se ekipa Dijega Simeonea na pobednički kolosek, a jedini kiks imali su pre tri kola na gostovanju Espanjolu i ponovo su na drugoj poziciji sa bodom manje od Barselone i pet više od trećeplasiranog Reala.

Ovoga puta oba gola su postignuta sa bele tačke, a dokaz da ima dosta raspoloženih za preuzimanje odgovornosti jeste da je najpre sigurni izvođač bio Dijego Košta u 38. minutu, a posle i David Vilja u 78. minutu.

U poslednjih pet susreta "žuta podmornica" dobila je tri meča kod kuće i izgubila dva puta u gostima. Ovoga puta su pokvarili tu tradiciju slavlja na domaćem terenu jer je na "El Madrigalu" Hetafe odneo ceo plen. Jedini član startne postave koji brani čast nešpanskih igrača, Rumun Marica, doveo je goste u vođstvo u petom minutu, a pobedu je overio Sarabia u zaustavnom vremenu susreta.