Bajern siguran, povreda Subotića donela poraz Dortmundu! (VIDEO)

Prava goleda viđena je u Leverkuzenu, gde je Bajer slavio sa 5:3 nad Hamburgom uz het - trik Min Sona, Subotić na nosilima iznet sa terena pred kraj prvog poluvremena u Volfzburgu

• 0

Odigrano je sedam utakmica u okviru 12. kola nemačke Bundes lige, Bajern Minhen je uzeo tri boda protiv Augsburga na "Alijanc" areni savladavši ih sa 3:0. Dok je Borusija iz Dortmundapala u Volfzburgu (2:1).

Krenuli su silovito "Bavarci" i već u četvrtom minutu Džerom Boateng spakovao je lep gol iza leđa golmana Hica. Učinilo se tada da će to biti uobičajna goleada moamaka u crveno - belom, ali su do kraja meča viđena još dva gola. Riberi je bacio pravu bombu iz slobodnjaka u 42. minutu, dok je Miler zabeležio peti ovosezonski gol u zaustavnom vremenu.

Bilo je to dovoljno za 32. bod u ovom prvenstvu i petu uzastopnu pobedu aktuelnog prvaka Nemačke i osvajača Lige šampiona.

Borusija je krenula silovito na gostovanju Volfsburgu, ali domaći nisu bili spremi da polože oružje bez borbe. Sve vreme su odgovarali istom merom, ali je favorit ipak poveo pred kraj prvog poluvremen golom Marka Rojsa. Bukvalno u istom trenutku Neven Subotić je na nosilima iznešen sa terena zbog povrede, a njegov zamenik Papastadopulos nije uspeo da zaustavi uporne goste.

Najpre je Rodrigez poravnao rezultat u 56. minutu, a konačan rezultat meča postavio je Ivica Olić u 69. minutu. "Vukovi" su vezali četvrtu pobedu zaredom, dok je ekipi Jirgena Klopa ovo drugi poraz, posle izgubljenog meča u Ligi šampiona od Arsenala.