SERIJA A: Inter siguran na Meaci, Katanija minimalcem savladala Udineze

• 0

U uvodnoj utakmici 12. kola Serije A Katanija je na svom terenu bila bolja od Udinezea minimalnim rezultatom 1:0

"Zebre" su nastavile da igraju po sistemu toplo-hladno, jednu utakmicu pobede, pa dve izgube. Posle poraza od Intera prošlog vikenda, sada je od njih bila bolja i Katanija.

Pobedu domaćinu doneo je nekadašnji fudbaler Barselone i Milana, Maksi Lopez, koji je bio siguran izvođač penala u 30. minutu, a ovo je njegov prvi pogodak ove sezone.

Za klub iz Udina nastupili su i srpski reprezentativci Željko Brkić koji nije uspeo da sačuva svoju mrežu, kao i Dušan Basta koji je dobio žuti karton.

Inter je osvojio tri boda protiv Livorna! Na Đuzepe Meaci neroazuri su slavili sa 2:0, a prvi gol na meču postigao je golman gostujuće ekipe Bardi koji je tom prilikom zatresao svoju mrežu. Konačan rezultat postavio je Nagatomo u 92. minutu na asistenciju Kovačića.

U ekipi iz Milana srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović ceo meč presedeo je na klupi,