Sraman crveni za Ronalda, Atletiko igrao za Aragonesa i zaseo na čelo Primere (VIDEO)

"Jorgandžije" napunile mrežu gostiju iz San Sebastijana i odvojili se sami na vrhu tabele španskog prvenstva

• 3

Fudbaleri Reala iz Madrida nisu uspeli da preteknu Barselonu na tabeli Primere, pošto su na San Mamesu odigrali samo 1:1 protiv Atletik Bilbaa, koji je poslednjih 15 minuta igrao sa igračem više jer je Kristijano Ronaldo zaradio crveni karton.

Iako više puta osporavan zbog sinulacija, Ronaldo je nasamaren od strane Karlosa Gurpegija koji je u gužvi odglumio udaranje od strane Portugalca, što je sudija okarakterisao kao crveni za Ronalda. Međutim, da se vratimo igri.

Igri koja je u prvih 45 minuta bila na strani domaćeg tima, ali su prvi gol postigli gosti u 65. minutu. Strelac je bio mladi hese Rodrigez i činilo se da će Real krenuti stopama Atletika i preteći Barsu. Da ne bude tako, pobrinuo se rezervista Gomez u 73. minutu što je bio prvi primljeni gol reala u 2014. godini.

Posle kiksa Barselone i poraza od Valensije, fudbaleri Atletiko Madrida su bili svesni da imaju jedinstvenu šansu da se pobedom nad Sosijedadom osame na prvom mestu Primere, a ukazana prilika je i iskorišćena. Izabranici Dijega Simeonea su bili ubedljivo bolji od gostiju iz San Sebastijana 4:0.

David Vilja je načeo protivničkog golmana u 38. minutu, a gol je posvetio preminulom španskom treneru Luisu Aragonesu, i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Sve do nekih dvadesetak minuta pre kraja igrači Sosijedada imali su priliku da pokušaju da iščupaju bod, a onda je na scenu stupila mašinerija sa "Visente Kalderona". U samo dva minuta su nokautirali protivnika golovima Dijega Košte i Mirande, a goste je dokusurio povratnik Dijego u 87. minutu.