Vojvodina stigla Zvezdu: Malbašić je nezaustavljiv

U subotu odigrana većina mečeva 6. kola

• 3

Vojvodina je nastavila tamo gde je stala do meča sa Partizanom koji je prekinuo trijumfalni niz "lala" od početka sezone.

U okviru 6. kola, tim Nenada Vanića upisao je još jednu pobedu (petu) i ponovo je za nju najzaslužniji bio najbolji igrač Novosađana Filip Malbašić.

Njegov novi gol bio je dovoljan ekipi sa "Karađorđa" da slomi otpor Javora u Ivanjici - 0:1.

Malbašić je bio precizan u 70. minutu.

Posle nepotpunog kola, Vojvodina se izjednačila na vrhu tabele sa Zvezdom, oba tima imaju 15 bodova, s tim da Beograđani imaju i meč manje.

Fudbaleri Rada trijumfalno se vraćaju iz Šapca gde su, u okviru šestog kola, pobedili Mačvu 2:1.

"Građevinari" su poveli preko Nenada Lukića u 4. minutu, već u 15. bilo je 2:0 zahvaljujući bivšem igraču Partizana Vladimiru Volkovu, da bi igrači domaćeg tima prepolovili prednost Beograđana preko Matića iz penala, u petom minutu nadoknade prvog dela.

U nastavku, rezultat se nije menjao, te su igrači Rada došli do druge pobede u poslednja tri meča, a Mačva je upisala i treći vezani poraz.

Pobedu je u subotu zabeležila i OFK Bačka - prvu ove sezone.

Na svom terenu Vojvođani su savladali lučansku Mladost 1:0 golom Luke Lukovića u 78. minutu.

Oba tima meč su završila sa desetoricom posle isključenja Račića, te Tumbasevića u ekipi gostiju.

Podsećamo, Superliga je odložila mečeve Borac - Zvezda i Napredak - Partizan.

Duel u Subotici između Spartaka i Voždovca, završen je najnepopularnijim rezultatom.