Dibala "izvrteo" odbranu Verone kao na ringišpilu i pokazao da ne sme na klupu Juventusa ni u ludilu (VIDEO)

Argentinac sa dva gola doneo tri boda Staroj torinskoj dami, koja ponovo zaostaje samo bod za Napolijem

• 1

Juve nastavlja trku za Napolijem, pošto je u poslednjem meču 19. kola Serije A savladao Veronu sa 3:1 na gostovanju. Najzaslužniji za trijumf Stare torinske dame bio je Paulo Dibala, koji je postigao dva gola.

Argentinac je poslednjih dana bio ''na ledu'' kod trenera Masimilijana Alegrija koji ga je stavio na klupu, iako je jasno da je možda i najbolji fudbaler šampiona Italije.

Sada je dobio šansu od starta i pokazao da za njega mora da bude mesta u prvoj postavi.

Počelo je odlično za Juventus, pošto je već u 6. minutu Blez Matuidi postigao gol nakon što je dobro ispratio jedan odbitak i sproveo loptu u mrežu Verone.

Isti igrač je u drugom poluvremenu pogrešio i omogućio domaćinu da izjednači. Francuz je poklonio loptu Kaseresu na svojoj polovini, a on je raspalio po njoj i savladao Šćešnog, koji je možda mogao i bolje da interveniše u toj situaciji.

A onda je na scenu stupio Dibala, koji je u razmaku od 5 minuta postigao dva gola i rešio meč. Najpre je u 72. minutu odlično reagovao u kaznenom prostoru posle centaršuta Lihštajnera, da bi potom u 77. minutu napravio pravu malu bravuru i ''provozao'' odbranu Verone kao na ringišpilu za novi gol i konačnih 3:1.

Juventus je sa nova tri boda ponovo prišao Napoliju na bod zaostatka.