Moćni, premoćni Aguero razbio Lester: Argentinac dao četiri gola, a najbolje je ostavio za kraj (VIDEO)

Argentinac u potpunosti obeležio utakmicu na "Etihadu" i kompletno kolo Premijer lige

• 2

Lako je Pepu Gvardioli kad raspolaže takvom gol mašinom kao što je prekaljeni finišer Serhio Aguero.

Argentinac je odigrao meč sezone koji je garnirao sa četiri gola protiv bivšeg šampiona Lestera na "Etihadu" u pobedi od 5:1, za potvrdu liderske pozicije i novi beg na 16 razlike od drugoplasiranog Junajteda.

Sva četiri gola Aguero je postigao u drugom poluvremenu.

Dok on nije krenuo u svoje dobro poznato golgetersko ludilo, Sterling je u trećem minutu "načeo" goste, a Vardi doneo egal i ispostavilo se lažnu nadu Lisicama da mogu doći do čuda na terenu neprikosnovenog lidera.

A, onda, od 48. minurta, kreće njegov šou.

Aguero je pogodio za 2:1 pošto mu je De Brujne spakovao šansu i praktično ga "spojio" sa golom, a pet minuta kasnije ponovo su isti akteri bili na sceni: Belgijanac kao asistent, Aguero kao strelac, za novu kapitulaciju Šmajhela.

Četvrti pogodak bio ide na dušu danskog golmana, reagovao je amaterski na pas saigrača, praktično dodao loptu Argentincu koji takve kikseve ne prašta: usledio je lagan lob za 4:1 i krah gostiju, ali ono najbolje Aguero je sačuvao za kraj.

Igrali su se poslednji minuti utakmice kada je Aguero raspalio po lopti koja se u silovitom letu od prečke i trave odbila u mrežu, za delirijum na tribinama i tačku na veliku partiju Sitijevog čuda od igrača.