≫

Liga šampiona: Iguain dao dva gola, ali je tragičar Juventusa, Siti demonstrirao silu u Bazelu (FOTO)

Počele eliminacije u elitnom takmičenju, Pevci se vratili posle 0:2, Gvardiolin tim se poigravao u Švajcarskoj

• 4

Burnom utakmicom u Torinu i rutinom Sitija u Bazelu počela je nokaut faza Lige šampiona.

Juventus i Totenhem su odigrali fantastiačn meč koji je na početku slutio na debakl gostiju, a pretvorio se u dramu i zebnju italijanskog prvaka da sačuva egal, koji je ostao na snazi do kraja - 2:2.

Dva gola postigao je Gonzalo Iguain, u 2. i 9. minutu, jedan iz penala, ali je i promašio penal u nadoknadi poluvremena, na 2:1, kao i zicer pre toga, što bi i te kako moglo da bude kobno po "bjankonere" kad se bude podvukla crta posle revan[a u Londonu.

Strelci za Totenhem bili su ubitačni Hari Kejn i Kristijan Eriksen iz slobodnog udarca u 72. minutu.

Istovremeno, u Bazelu, jedna reč najbolje opisuje dešavanja na terenu - dominacija!

Siti je postigao tri gola u prvom poluvremenu, još jednim u nastavku nokautirao autsajdera i pokazao da ga ove sezone zanima samo jedno u Ligi šampiona: "ušati pehar" - 4:0!

Gindogan je dao prvi i četvrti gol, a između toga, mrežu Vačlika tresli su i Bernardo Silva i Serhio Aguero.

Treba li dodati da će revanš u Mančesteru biti samo formalnost...

Daleko, daleko iyjedna;eniji duel videli smo na terenu gde se malo koji tim poslednjih godina ovako dobro pokazao kao što je to Totenhem u utorak uveče.

Istina, Pevci su krenuli da igraju tek pošto su bili dva gola u zaostatku, a li i to je bilo dovoljno da anuliraju neprijatno vođstvo protivnika u povoju utakmice. Preuzeli su igrači Maurisija Poketina apsolutno sve konce igre u svoje noge, sakrili loptu, napadali, stvarali šanse...

Iz jedne od nekoliko, profitirali su u kooprodukciji Dele Alija i Kejna, asistencijom prvog i egzekucijom drugog, za 2:1, koje nisu bitno promenile odnos snaga na terenu: gosti su i dalje bili ti koji su diktirali tempo, a Juve je šanse tražio iz kontri.

Koliko god je doprineo da Juventus izgradi opipljivo vođstvo, Iguain je možda i više odmogao da ono ne bude 3:1 ili 4:1 do poluvremena. Argentinac je najpre u kontri sa Pjanićem sebi izgradio poziciju iz koje je bilo teže promašiti, no nije najpreciznije tukao pa je lopta prošla pored desne stative ukopanog Lorisa.

I onda - možda i trenutak odluke za dvomeč.

U nadoknadi prvog poluvremena, neoprezni Uruijer je sapleo hitronogog Daglasa Kosti, skrivio penal, odakle je Iguain kao iz topa šutirao, ali u prečku...

Treba reći da su i Bufon i Loris imali pune ruke posla tokom 92 minuta igre, tek nešto više legendarni Italijan kome na dušu ide izjednačujući gol Totenhema u režiji majstora Eriksena. Prethodno je i odbrana Juventusa nesmotreno skrivila prekršaj na rubu kaznenog prostora odakle je Danac ciljao donji desni ugao, a Bufon u čekanju da Eriksen prebaci "zid" ostao u raskoraku, pa mu je lopta ostala van dometa uprkos intervenciji.