Zvezda za 18 minuta demolirala Zemun i spremno čeka plej of! (FOTO) (VIDEO)

Samo jedno poluvreme bilo je dovoljno za ubedljivo pobedu crveno-belih

• 8

Pešić i Ben proslavljaju odličnu partiju i postignute golove; Foto: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde u poslednjem 30. kolu Superlige Srbije pobedili su Zemun 3:0 i tako sa 12 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan završili regularni deo lige.

>>>Delije se bakljadom i dirljivom porukom oprostile od preminulog navijača (FOTO)

Crveno beli od samog početka startovali su furiozno i od prvog minuta nizali šanse jednu za drugom. Tandem Ben - Pešić odlično je funkcionisao. Prvo je posle faula u 4. minutu na ivici kaznenog prostora Zemuna, sa desne strane, Ben odlično izveo slobodan udarac i doveo svoju ekipu u vođstvo, da bi Pešić samo 8 minuta kasnije povećao prednost.

I posle dva gola domaćin nije stao. "Blickrig" Zvezde se isplatio i u 18 minutu kada je isti tandem još jednom povećao prednost na 3:0.

U drugi deo igre Zvezda je ušla rezervisanije u odnosu na furiozni početak. Zemun je napadao, a početna inicijativa isplatila se posle samo 6. minuta nastavka kada je Vukadinović pogodio i smanjio prednost.

Do kraja, gosti su nastojali da probiju odbranu Zvezde koja je uglavnom vrebala svoju šansu iz kontranapada, ali bez mnogo uspeha. Domaćin je rutinski sačuvao prednost.

Važno je napomenuti i da je stadion Rajo Mitić uprkos slobodnom ulazu bio poluprazan. Ipak, to nije smetalo navijačima koji su došli da pošalju jaku poruku svojim igračima pred početak plej ofa:

Radonjić ni na ovoj utakmici nije postigao gol u Superligi u dresu Zvezde; Foto: MN Press

Zvezda je ovo pobedom napravila odličnu uvertitu za plej of i večiti derbi koji se 14. aprila igra, takođe, na stadionu Rajko Mitić.

Da podsetimo, Zvezda na kraju regularnog dela ima 12 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca, ekipu Partizana, pa će početak plej ofa, posle podele bodova, imati 6 bodova u odnosu na Partizan.

Ben je konačno u pravoj formi; Foto: MN Press