≫

Tuča, crveni, sudijske greške, povreda Ronalda i goleada Barse i Reala u El Klasiku (VIDEO)

Bez pobednika na Nou Kampu - 2:2

• 4

Ovaj 238. zvanični El Klasiko nije doneo pobednika, pošto su fudbaleri Barselone i Reala odigrali 2:2 (1:1) na prepunom Nou Kampu.

Ali je zato doneo sve ostalo što krasi možda i najveći fudbalski meč na svetu - tuču, crveni karton, sporne sudijske odluke, kao i golove na obe strane.

Strelci za domaći tim bili su Luis Suarez i Lionel Mesi, dok su za goste golove dali Kristijano Ronaldo i Geret Bejl.

Već u prvih 15 minuta svo videli kako Suarez i Ronaldo tresu mreže, a Portugalac se u tom 14. minutu i povredio. Toliko da mu se tokom meča ukazivala pomoć, a na poluvremenu je ostao u svlačionici. Prethodno je imao još dve dobre šanse za postizanje gola.

Povreda Ronalda posle gola za 1:1 Foto: Tanjug/AP

Monotoniju u drugom delu prvog poluvremena prekinuo je sukob Ramosa i Suareza. Španac je dobio žuti karton zbog udaranja, a minut kasnije je i udaren od strane Lea Mesija koji je, takođe, požuteo.

To nije bilo sve, jer je već u sledećem napadu Serđi Roberto pocrveneo. Bez lopte je rukom udario Marsela i sudija nije pogrešio.

Ai jeste u 52. minutu kada nije svirao očigledan faul Suareza nad Varanom. Urugvajac je sapleo štopera Reala, zatim uzeo loptu i asistirao Mesiju koji je postigao sjajan gol.

Mesi dribla i zatim postiže gol za 2:1 Foto: Tanjug/AP

Pet minuta kasnije celi Nou Kamp je ustao i pozdravio Anderasa Inijestu koji je odigrao svoj poslednji El Klasiko.

Konačan rezultat postavio je Geret Bejl u 72. minutu, a samo nekoliko trenutaka kasnije sudija Ernandez nije svirao očigledan prekršaj Albe nad Marselom u kaznenom prostoru.

Barsa je odavno šampion, dok se Real primakao na tri boda zaostatka za Atletikom.