≫

Arsenalova prva utakmica bez Vengera u znaku jednog čoveka: Obamejang dao tri gola za 17 minuta

Rival je bio amaterski Borehemvud...

• 1

Postvengerovska era Arsenala počela je goleadom.

U prvoj utakmici, doduše prijateljskoj, protiv nižerazrednog Borhemvuda, "tobdžije" su prvi put posle 22 godine odigrale utakmicu pod vođstvom drugog trenera.

Unaj Emeri je gledao efikasnu partiju svog tima i pobedu od 8:0 kojoj je najviše "kumovao" raspucani Pjer-Emerik Obamejang het-trikom u prvih 17 minuta.

Rejs Nelson i Aleksander Lakazet dodali su još po jedan gol do odlaska na odmor, da bi u nastavku seriju golova nastavili Edi Nketjah, Džef Rejn Adelejd i Henrik Mikhtarjan.

Naravno, nije ovo bio meč gde je Emeri mogao da vidi čime raspolaže i koliko stvarno može njegov tim, jer je sa druge strane bio nedorastao rival, ali ono što je privuklo mnoge navijače Arsenala na ovaj meč jeste upravo španski trener, jer je ovo mnogima od njih bio trenutak za istoriju zbog činjenice da su uživo gledali prvi meč posle Vengerove dvodecenijske ere na klupi londonskog tima.