≫

"Srpski" Videoton preživeo Razgrad, Tadić debitovao u pobedi Ajaksa

Na prva tri odigrana meča ove večeri u okviru kavlifikacija za Ligu Šampiona rezultat je glasio 0:0

• 0

Fudbaleri mađarskog MOL Vidi-a (bivšeg Videotona) predvođeni srpskim trenerom Markom Nikolićem, i igračima Dankom Lazovićem, Markom i Stefanom Šćepovićem, odigrali su nerešeno bez golova u Razgradu, protiv prvaka Bugarske Ludogoreca.

Lazović i Stefan Šćepović u igru su ušli u drugom poluvremenu, dok je Marko počeo meč, pa izašao u drugom poluvremenu kada ga je zamenio stariji brat.

Bugraski šampion je bio daleko bolji rival tokom celog meča, odnos u šutevima je bio 14 prema 2 u korist Ludogoreca, 9:0 je bilo u kornerima, ali su Mađari, uprkos svemu, uspeli da ostanu "neokrnjeni" pred revanš.

Iako su u prethodnom kolu do vrha napunili mrežu nejake ekipe Krusejdersa (ukupno 9:0), igrači bugarskog prvaka ovoga puta nisu imali dovoljno sreće i znanja da pronađu put i do mreže golmana gostiju Kovaščika.

Treba napomenuti da se u prvoj postavi Ludogoreca našlo čak šestorica Brazilaca, još dvojica su meč počela na klupi (jedan je kasnije ušao), dok je i prvi trener ekipe, Paulo Autuori, takođe iz ove južnoameričke zemlje.

Utakmici u Razgradu prisustvovao je i prmijer Mađarske Viktor Orban, veliki navijač Videotona, sada kluba po imenu MOL Vidi.

Brazilska veza, ipak, nije radila kako treba ovog puta kod Ludogoreca, pa će biti vrlo interesantno kako će se stvari odvijati u revanšu.

Zasnimljivo, kao i u Razgradu, isti epilog viđen je i na još dva meča kvalifikacija za Ligu šampiona odigranih od 19 sati: BATE - Helsinki i Škendija - Karabag.

U preostala dva meča bilo je golova, a domaćini su bili uspešniji.

Ajaks je sa rutinskih 2:0 rešio meč protiv Šturma, uz golove zijeha u prvom i Lasea Šenea u drugom poluvremenu.

Za "kopljanike" je debitovao srpski reprezentetivac Dušan Tadić, koji ej u 66. minutu zamenio upravo strelca drugog gola.

Seltik je opravdao ulogu favorita na svom terenu i savladao Rozenborg 3:1, uprkos vođstvu gostiju u povoju meča.