≫

Sarajevo od 0:2 do podviga u Italiji! Željo poražen kod kuće, Hajduk bolji od Bugara na Poljudu! (VIDEO)

Fudbaleri Sarajeva su za samo 5 minuta sredinom drugog poluvremena sa dva munjevita pogotka šokirali domaćine

• 3

Fudbaleri Sarajeva su napravili svojevrstan podvig nakon što su uspeli da se vrate umeč protiv favorizovane ekipe Atalante u Bergamu.

Naime, posle prvog poluvremena u kome je domaća ekipa vodila rezultatom 2:0, gosti iz Bosne i Hercegovine su u nastavku meča uspeli da postignu dva pogotka koja su im donela pozitivan rezultat pred revanš meč u Sarajevu.

>>>Partizan jedva pobedio sa igračem više, Grobari terali Đukića i upravu kluba (VIDEO)

Atalanta je odlično otvorila meč pogotkom brazilskog defanzivca Rafaela Toloja u 11. minutu, da bi prednost udvostručio takođe igrač odbrane Đanluka Manćini u tećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Međutim, čak ni ovaj kasno primljeni pogodak nije demoralisao goste iz Sarajeva, koji su u drugom delu preko Harisa Handžića u 67. i Aldina Šišića u 72. minutu poravnali rezultat na 2:2.

Do kraja meča nije bilo golova, tako da fudbaleri Sarajeva putuju kući sa pozitivnim rezultatom pred revanš meč koji je na programu sledečeg četvrtka na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase, sa početkom od 20:15 sati.

>>>Spartakovo čudo protiv Sparte na Karađorđu, Radnički poražen u Izraelu (VIDEO)

U ostalim mečevima večeri, timovi iz regiona su imali polovičan uspeh. Ekipa sarajevskog Željezničara je na svom terenu izgubila od kiparskog Apolona rezultatom 1:2, dok je splitski Hajduk na Poljudu slavio protiv ekipe Salvije iz Sofije rezultatom 1:0.

Stiven Džerad je kao trener sa svojom ekipom Glazgov Rendžersa izvojevao pobedu nad domaćom ekipom Osijeka rezultatom 1:0, da bi ljubljanksa Olimpija ubedljivo slavila protiv nejakih Krusjedersa rezultatom 5:1.