≫

Kasalica "gurao" Rad ka pobedi, Vojvodina nikako da krene

Pored bivšeg napadača Zvezde, strelci za "građevinare" protiv Radnika Stefan Mihajlović i Milan Perendija

• 0

Rad je upisao i drugu pobedu ove sezone, na Banjici je savladan Radnik iz Surdulice rezultatom 3:1, uz golove fudbalera koji su nekada branili boje "večitih rivala".

Ovoletošnje pojačanje Filip Kasalica istakao sa golom i asistencijom, a mrežu Surduličana tresli su još dvojica novajlija, Stefan Mihajlović i Milan Perendija.

Za Radnik, kome je ovo bio drugi poraz, čime se sada bodovno poravnao sa dnašnjim rivalom, strelac jedinog gola bio je Pantelić u 14. minutu.

Čukarički je do 90. minuta "u džepu" imao pobedu koja bi ga ibacila na lidersko mesto na tabeli, ipak Bačka je anulirala vođstvo "Brđana" u samoj završnici i uzela važan bod golom Luke Mićića.

Lučanska Mladost savladala je Dinamo iz Vranja 3:1, pa će tako novajlija u ligi i "fenjeraš" do daljeg biti jedina ekipa bez boda u Superligi, uz mizernu gol-razliku 1:9.

Novosadski Proleter bio je nadomak nove pobede i plasmana na drugo mesto, minuti su tim sa Slane Bare delili od osvajanja tri boda protiv Napretka, koji je, golom Vukanovića u 94. minutu, uzeo bod na "Karađorđu".

Jedini meč bez golova odigrali su Mačva i Vojvodina koja će minimum do narednog kola čekati na prvu pobedu u sezoni 2018/2019.