≫

Zenitovo čudo sa igračem manje u produžecima: Rusi dali 8 golova bivšem Muslinovom pomoćniku (VIDEO)

Neverovatan rezultat iz Sankt Peterburga!

• 3
FK Zenit, FK Dinamo Foto: AP/Tanjug

Čudo se dogodilo u Sankt Peterburgu: Zenit je nadoknadio poraz od 4:0 iz pvog meča u Minsku protiv Dinama, pobedio sa neverovatnih 8:1 u produžecima i plasirao se u plej-of za Ligu Evrope!

Čudo! I ništa drugo, i to sa igračem manje, a režirali su ga strelci Paredes, Noboa i Dzjuba, koji je sa dva gola uveo meč u produžetke gde je tek viđeno pravo fudbalsko ludilo: gosti su uspeli da stignu do 1:4, imali rezultat koji ih vodi dalje, međutim, usledila je nova "tura" golova igrača Zenita - još četiri!

Pogodili su Druisi u 109. minutu, ponovo Dzjuba u 115. iz penala, potom je i Mak bio strelac sa "bele tačke", a isti igrač je minut kasnije postavio konačnih 8:1 u verovatno najbizarnijoj utakmici kvalifikacija.

Naš reprezentativac Branislav Ivanović od starta je bio u postavi domaćeg tima i učestvovao u istorijskom rezultatu protiv ekipe koju sa klupe vodi bivši asistent selektora Srbije Muslina, Gurenko.

Meč je inače odigran pred praznim tribinama zbog kazne UEFA.

Igrači Zenita slave plasman dalje Foto: AP/Tanjug

AEK iz Larnake je već u prvom meču protiv Šturma u Gracu završio plasman u dalju rundu (2:0), a u revanšu su stigli da demoliraju Austrijance sa 5:0.

Trostruki strelac za domaći tim bio je Ivan Tričkovski koji je svojevremeno nosio dres Crvene zvezde.

Osim AEK - a, i druga dva kiparska kluba su u narednoj rudni. APOEL je sa 3:1 slavio protiv Ber Ševe, zahvaljujući preokretu u drugom poluvremenu, što im je bilo dovoljno posle 2:2 u Izraelu.

Apolon je uprkos porazu protiv Bresta od 1:0, prošao dalje zbog ubedljive pobede od 4:0 u prvom meču.

Olimpija iz Ljubljane je demolirala Helsinki sa 4:1 i za ulazak u Ligu Evrope će igrati protiv Spartaka iz Trnave. Strelac za Slovence bio je i Danijel Avramovski, bivši vezista Zvezde.

Kada smo već kod Zvezde, vredi pomenuti da je Suduva izbacila Spartaks i igraće u plej-ofu LE. U prvom meču je bilo 1:0 za Litvance, u revanšu bez golova. Inače, to su dva kluba koje su crveno-beli izbacili u kvalifikacijama za LŠ.