Omladinci Zvezde poraženi od PSŽ-a: Joveljić pogodio i u Parizu, prečka spasila Francuze!

Crveno-beli pretrpeli su prvi poraz u omladinskoj Ligi šampiona

• 1

Omladinci Crvene zvezde poraženi su u drugom kolu omladinske Lige šampiona od PSŽ-a sa 2:1 u uvertiri meča koji se igra na Parku prinčeva između seniorskih ekipa ova dva tima, koji je na programu od 18.55.

PSŽ je slavio golovima Kapoa i Fresana, dok je jedini pogodak za crveno-bele delo Dejana Joveljića, koji je bio strelac i u remiju protiv Napolija (1:1) u prvom kolu takmičenja.

Crveno beli su nastupili u sastavu: Gordić, Kukolj, Milikić, Jovičić, Stojančić, Velikić, Adžibaba, Kupusović, Jočić, Terzić, Joveljić, ali već od 8. minuta su imali rezultatski zaostatak.

Kapo je posle kornera iskoristio gužvu u šesnaestercu i odbijenu loptu je sproveo u mrežu.

Zvezda je na krilima Joveljića pretila, a pred krajem prvog poluvremena, u 45. minutu upravo je on doneo izjednačenje.

Velikić je iskoristio grešku domaćina, oduzeo loptu i uposlio kapitena Zvezdinih omladinaca, koji je matirao protivničkog golmana! Neposredno potom igrači su otišli na odmor.

Zvezda je preko Velikića u 56. minutu mogla do potpunog preokreta, ali je fudbaler crveno-belih pogodio prečku.

PSŽ je u 81. minutu preko Fresana ipak stigao do vođstva. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat, iako je Joveljić zapretio u finišu meča.